Słów kilka o warsztatach dla rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Machura   
Czwartek, 17 Maj 2012 18:03

16 maja w naszym przedszkolu, dla rodziców dzieci uczestniczących w projekcie "Klucz do upowszechniania edukacji przedszkolnej w Siewierzu", zostały zorganizowane warsztaty, których tematem był trening wychowawczy oraz Scenariusze Zabaw Fundamentalnych w oparciu o program edukacyjny Klucz do uczenia się.

Więcej…
 
Oj, działo się, działo... PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Skwara   
Wtorek, 15 Maj 2012 07:46

alt


W dniach od 2 do 11 maja br. w naszym Gimnazjum, w Żelisławicach gościło 39 uczniów oraz 5 nauczycieli ze Szwecji, Niemiec oraz Hiszpanii. Było to drugie spotkanie młodzieży w ramach projektu Comenius „Moving!!! For quality of life” realizowanego przez naszą szkołę w latach 2011-2-13.

Więcej…
 
informacja dla rodziców uczniów klasy III gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Agnieszka Sieradzka   
Wtorek, 08 Maj 2012 06:39

Informujemy, że od dnia 8 maja 2012r. w sekretariacie szkoły są do odebrania kody dla uczniów klasy III gimnazjum do logowania w systemie elektronicznej rejestracji uczniów do szkół ponadgimnazjalnych. Prosimy rodziców (prawnych opiekunów uczniów) do osobistego odbierania kodów.

 
Lista dzieci przyjętych do przedszkola w roku szkolnym 2012/2013. PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Poniedziałek, 07 Maj 2012 11:50


Lista dzieci przyjętych do przedszkola w roku szkolnym  2012/2013.

Więcej…
 
„Moving!!! for quality of live” PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Skwara   
Środa, 02 Maj 2012 05:38

Rozpoczynamy  tydzień, w którym gościć w naszej szkole będą  uczniowie szkół gimnazjalnych z Niemiec, Szwecji i Hiszpanii. Zaplanowaliśmy na ten czas wiele atrakcji: wycieczki do Krakowa i po Jurze, leśny bieg patrolowy, spartakiadę sportowa na wesoło, wspólne  robienie soków owocowych , ognisko, dyskotekę , zajęcia ceramiki i inne. O przebiegu wizyty będziemy pisać jeszcze razy.

 
Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Renata Hetmańczyk   
Czwartek, 26 Kwiecień 2012 03:13

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety.dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.           W przedszkolu obchody Dnia Ziemi odbyły się 23 kwietnia.

Więcej…
 
JAK ZABAWA TO ...W BAWILANDZIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Renata Hetmańczyk   
Czwartek, 26 Kwiecień 2012 03:09

W dniu 16 marca 2012 r. dzieci z wszystkich grup wraz z paniami wyjechały na wycieczkę do Bawilandu w Myszkowie.

Więcej…
 
Powitanie wiosny PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Środa, 28 Marzec 2012 10:42

W dniu 23 marca w  naszej placówce  odbyła się konferencja promująca projekt "Klucz do upowszechniania edukacji przedszkolnej Siewierzu". Mieliśmy okazję gościć tego dnia Burmistrza Zdzisława Banasia, Zastępcę Burmistrza - Dariusza Waluszczyka, Radnych Rady Miejskiej w Siewierzu, sołtysów, dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli oraz rodziców dzieci uczestniczących w projekcie.Frekwencja uczestnictwa w spotkaniu była bardzo duża.Przedszkolacy z wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej gminy  mieli okazję prezentować się  w wiosennych występach. Dla rodziców została zorganizowana prelekcja , której tematem była rola wczesnej edukacji w rozwoju dziecka oraz omówienie programu "Klucz do uczenia się".

Więcej…
 
III Gminna Konferencja Nauczycieli Przedszkoli PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Magdalena Machura   
Piątek, 23 Marzec 2012 08:20

22 marca 2012r. odbyła  się  III Gminna Konferencja Nauczycieli Przedszkoli . Uczestniczyli w niej nauczyciele  z wszystkich  przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy. Spotkanie  w formie warsztatów  dotyczyło pracy z dziećmi technikami parateatralnymi. Każda placówka miała przygotowaną prezentację w Power Poincie  ze zdjęciami  z uroczystości przedszkolnych i zajęć prowadzonych technikami aktywnymi. Podczas dyskusji uczestniczki dzieliły  się  spostrzeżeniami   i wymieniały poglądy na temat  pracy z dzieckiem. 

Więcej…
 
Projekt Comenius szkoła podstawowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Gnacik   
Środa, 14 Marzec 2012 12:44

"Practical chemistry at home" projekt Comenius realizowany w szkole podstawowej.

Aby przejść do strony internetowej projektu, kliknij: www.chemistryathome.net

 
Przedszkolaki w teatrze PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Renata Hetmańczyk   
Środa, 07 Marzec 2012 11:19

21 lutego 2012r. wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w wyjeździe do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Siewierzu. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w krótkich warsztatach teatralnych oraz obejrzeć spektakl pt. „Piotruś Pan i piraci” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji  z Krakowa.  Przygoda Piotrusia, Wendy, Dzwoneczka oraz  złego kapitana Haka i jego piratów, którzy chcą przejąć  rządy w krainie  Nibylandii dostarczyła dzieciom wielu ciekawych przeżyć. Komediowa i pełna humoru sytuacyjnego i słownego akcja przedstawienia oraz bogata aranżacja środków scenicznych wywołała wśród uczestników entuzjazm i salwy śmiechu. Na scenę byli zapraszani widzowie i niektórym naszym przedszkolakom udało się zagrać niewielką rolę w przedstawieniu.

 
Rozpoczynamy rekrutację do Przedszkola PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Poniedziałek, 27 Luty 2012 11:06

Przedszkole prowadzi rekrutację dzieci w oparciu o zasadę powszechnej dostępności, respektując obowiązujące w tym względzie przepisy. Do przedszkola przyjmuje się dzieci w wieku od 3-6 lat  w szczególnie uzasadnionych przypadkach dzieci od 2,5roku przyznając priorytet dzieciom sześcioletnim oraz pięcioletnim, realizującym obowiązek rocznego wychowania przedszkolnego.

Więcej…
 
Wizyta w Szwecji PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Skwara   
Wtorek, 14 Luty 2012 12:02

alt


W dniach od 14-21.01.2012r. 12 uczniów z klasy III Gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach: Monika Sierka, Karolina Syrek, Klaudia Rucińska, Sylwia Żurek, Dagmara Kundas, Krystian Krzykawski, Michał Łukasik, Kamil Nowak, Piotr Garczyk, Przemysław Nowak, Mateusz Opaliński, Konrad Walo wraz z nauczycielkami p. Anną Skwarą oraz p. Aleksandrą Bułą uczestniczyli w pierwszej wizycie zagranicznej w ramach projektu Comenius „Moving!!!for quality of life” realizowanego w Gimnazjum w Żelisławicach w latach 2011-2013.

Więcej…
 
lekcja otwarta dla rodziców klas I - III PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Agnieszka Sieradzka   
Piątek, 27 Styczeń 2012 07:45

W dniu 14 lutego br. na pierwszej godzinie lekcyjnej - 7.45 w sali nr 3 odbędą się zajęcia otwarte dla rodziców uczniów klas I - III szkoły podstawowej.

Temat zajęć: "Doskonalenie techniki czytania - metoda symultaniczno-sekwencyjna".

                                                                              Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.

 
Projekt"Dopóki Ziemia kręci się..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Alicja Nimirska   
Środa, 18 Styczeń 2012 09:56

Fundacja Banku Zachodniego WBK kierująca się misją zawartą w słowach „Myślimy o przyszłości naszego kraju i dlatego inwestujemy w młodych, ambitnych i odpowiedzialnych ludzi. Promujemy postawy społeczne, inspirujemy do działania, stwarzamy możliwości”,  umożliwiła uczniom Gimnazjum w Żelisławicach udział w Programie Bank Ambitnej Młodzieży.  
Opracowując i realizując  projekt „Dopóki Ziemia kręci się…”  szkoła uzyskała dofinansowanie jego realizacji.

Więcej…
 
Comenius -wizyta w Hiszpanii PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Skwara   
Środa, 16 Listopad 2011 11:32

alt

W dniach od 17-19.10.2011r. szkolny koordynator projektu realizowanego w Gimnazjum  w Żelisławicach „Moving!!! for quality of live”        p. Anna Skwara oraz nauczyciel języka angielskiego  p. Krystyna Śliwa uczestniczyły w spotkaniu roboczym zorganizowanym w hiszpańskiej Cardonie.

Więcej…
 
Bank Ambitnej Młodzieży - konkurs multimedialny PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Alicja Nimirska   
Środa, 19 Październik 2011 07:11

Konkurs na prezentację multimedialną
dla uczniów kl. IV-VI i kl. IG-IIIG

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach w ramach programu
Fundacji Banku Zachodniego WBK  „Bank Ambitnej Młodzieży"


Więcej…
 
Bank Ambitnej Młodzieży - konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Alicja Nimirska   
Środa, 19 Październik 2011 07:05


Żelisławice w fotografii – utrwalmy dziś
to co wkrótce będzie nazywane wczoraj
.

Więcej…
 
Comenius 2011 -2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Gnacik   
Wtorek, 26 Lipiec 2011 20:45

Nasza szkoła uzyskała akceptację dwóch projektów w ramach programu Socrates- Comenius (Partnerskie Projekty Szkół) przez Narodową Agencję i przystąpi do ich realizacji już we wrześniu br. Program ten potrwa przez dwa lata - 2011 -2013. Jeden projekt będzie realizowany w szkole podstawowej i nosi tytuł " Practical Chemistry at home" ("Doświadczenia chemiczne w warunkach domowych") a drugi w gimnazjum pt. "Moving - for quality of life" ( "Ruch to zdrowie"). Obydwa projekty realizowane będą w języku angielskim. Partnerami projektów będą szkoły z Grecji, Turcji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Szwecji.

Więcej…
 
Nocny Maraton Filmowy PDF Drukuj Email
Piątek, 29 Kwiecień 2011 09:02

Dnia z 15 na 16 kwietnia 2011r. z Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach odbył się Nocny Maraton Filmowy. Organizatorkami maratonu były panie Aleksandra Buła i Anna Małecka. W maratonie uczestniczyli uczniowie klasy I gimnazjum. Impreza rozpoczęła się o godzinie 20.00 i trwała przez całą, bardzo długą noc, aż do 9.00 rano dnia następnego.

Filmy, które uczestnicy maratonu mieli okazję obejrzeć wybrane zostały drogą głosowania. Odbyła się projekcja następujących filmów: „Step Up 3” i „Prosto w serce”. Były plany obejrzenia jeszcze „Sali Samobójców”, niestety po trzech nieudanych próbach włączenia filmu, uczestnicy doszli do wniosku, iż tej nocy ten film nie jest im pisany.

Oprócz seansów filmowych, które stanowiły główny punkt programu, znalazło się także coś dla ciała. Uczestnicy wspólnie przygotowali sandwiche i gofry, które cieszyły się niemałą popularnością i przyznać należy, że były pyszne. Także na rozruszanie i podczas walki z ogarniającą sennością rozegranych zostało kilka meczy w piłkę siatkową, co skutecznie postawiło uczestników na nogi i pozwoliło obejrzeć ostatni film do końca. A później dwie godziny snu i pobudka. Jeszcze tylko poranna toaleta, sprzątanie sali i wszyscy rozeszli się do domów.

Zarówno organizatorom jak i młodzieży maraton bardzo się podobał i już planowany jest następny!


 
Prezentacja AU 2011 PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 20:16

Z tej strony można pobrać prezentacje wykonane przez uczniów klasy I gimnazjum w projekcie Akademia Uczniowska

http://www.wrzuc.to/U9zY6i.wt

 
Dzień Unii Europejskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Gnacik   
Środa, 08 Czerwiec 2011 17:23

W piątek 3 czerwca 2011r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Unii Europejskiej. Jest to już tradycją w naszej szkole, że każdego roku uroczyście obchodzimy Dzień Unii Europejskiej. W tym roku apel odbył się pod hasłem: "Pokochajmy Europę". Przygotowali go uczniowie z klas III, V i VI szkoły podstawowej.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Gnacik   
Środa, 08 Czerwiec 2011 16:50

Dnia 27 maja 2011r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV. Naszą szkołę godnie reprezentowało 3 uczniów z klasy IV szkoły podstawowej - Michał Struski, Dominik Haładus i Kamil Syrek. W rywalizacji udział wzięli ponadto uczniowie ze szkół w Będzinie, Czeladzi, Wojkowic Kościelnych. Nasi zawodnicy spisali się doskonale, zajmując III miejsce, za które otrzymali statuetkę i dyplomy.

Więcej…
 
Muzyczny pojedynek klas czyli Dzień Dziecka w naszej szkole PDF Drukuj Email
Sobota, 04 Czerwiec 2011 09:31

Straż ogniowa zespołu Ka-em stała się w ostatnich dniach hitem szkoły, a wszystko za sprawą Bitwy na Głosy, pierwszy raz zorganizowanej w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka. 1 czerwca wszystkie klasy oraz przedszkole zebrały się na sali gimnastycznej aby powalczyć w muzycznym pojedynku o głosy jury w składzie: pani dyrektor Małgorzaty Miłoch, p. Barbary Gwóźdź, p. Marceliny Kulak, p. Wiesławy Surmy oraz p. Henryki Skowron.

Więcej…
 
Zapraszamy do Leśniaków PDF Drukuj Email
Piątek, 27 Maj 2011 17:31

alt

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !! ;-)

 
Nasze majowe sukcesy PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Jolanta Machura   
Poniedziałek, 23 Maj 2011 08:28

Uczniowie ZSP w Żelisławicach bardzo chętnie biorą udział we wszystkich konkursach związanych z religią.

Więcej…
 
Jak dobrze nam zdobywać góry.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Ziaja   
Poniedziałek, 23 Maj 2011 07:36

W dniach 10 -11 maja  2011 młodzież z klas II i III Gimnazjum wyruszyła na dwudniową wyprawę turystyczno – krajoznawczą w góry. Pierwszy, przepiękny dzień spędzili w uroczych zakątkach Pienin. Największą atrakcją był udział w spływie tratwami po Dunajcu, podczas którego gimnazjaliści poszerzyli swoją wiedzę o ciekawostki z tego rejonu Polski.

Więcej…
 
Akademia uczniowska PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Alicja Nimirska   
Niedziela, 15 Maj 2011 18:34


alt  

Gimnazjum w Żelisławicach uczestniczy w roku szkolnym 2010/11 w kontynuacji Programu „Akademia uczniowska”. Program jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z partnerami: Międzynarodowym Instytutem Biologii Molekularnej i Komórkowej i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet III: Wysoka jakość systemu oświaty i wdrażany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Więcej…
 
Spotkanie z pisarzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Magdalena Machura   
Wtorek, 19 Kwiecień 2011 06:58

Dnia piątego kwietnia odbyła się wycieczka do Miejskiej Biblioteki w Siewierzu, gdzie dzieci miały okazję spotkać się z  Panem Wiesławem Drabikiem – autorem książek dla dzieci. Podczas spotkania dzieci wspólnie z pisarzem rymowały jak również rozwiązywały zagadki . Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzielił Dawid Kowalczyk  z grupy 6 latków, który otrzymał w nagrodę książkę z autografem pisarza. Przed wyjazdem do biblioteki, dzieci zostały pouczone jak należy zachowywać się podczas jazdy autokarem i  w bibliotece. Wszystkie przedszkolaki wróciły uśmiechnięte i pełne wrażeń.

 
Klucz do uczenia się PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Magdalena Machura   
Wtorek, 19 Kwiecień 2011 06:48

Od września 2010 roku w naszym przedszkolu realizowany jest program wybitnego psychologa rosyjskiego Lwa Wygotskiego, który przez wielu nazywany jest Mozartem rosyjskiej psychologii. Dzieci każdego dnia biorą udział w zajęciach jednego z 7 modułów: program literacki, gry rozwijające, kreatywne modelowanie, od bazgrania do pisania, matematyka sensoryczna, konstrukcje, ty – ja – świat.

Więcej…
 
Comenius Regio PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Gnacik   
Niedziela, 10 Kwiecień 2011 18:10

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach bierze udział w projekcie Comenius - Partnerskie Projekty Regio, który jest realizowany w ramach unijnego programu "Uczenie się przez całe życie" i który polega na wymianie doświadczeń i pomysłów w obszarze edukacji. Partnerem projektu są Węgry. Projekt ten powstał w lutym 2010r. i przewiduje 6 wizyt studyjnych - 3 w Polsce i 3 na Węgrzech (miasto Edeleny). Podczas wizyt uczestnicy projektu będą zajmowali się rozwiązywaniem problemów związanych z edukacją . Będą także zwiedzać placówki oświatowe i obserwować pracę nauczycieli i uczniów.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL