Nocny nasłuch sów PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Agnieszka Mostowska   
Czwartek, 07 Kwiecień 2011 08:59

Z okazji Międzynarodowego Roku Lasów, Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie we współpracy z Wydziałem Ochrony Przyrody Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych   zorganizowało akcję pod nazwa  1. Ogólnopolski Tydzień Liczenia Sów.W godzinach  wieczornych 04 04.br.  31 uczniów  naszej szkoły pod opieką pań A. Mostowskiej i M. Miłoch  brało udział w  „Nocnym  nasłuchu sów”  zorganizowanym  w ramach  tej akcji.

Więcej…
 
IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Środa, 06 Kwiecień 2011 05:58

Już po raz dziewiąty w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. O miano najlepszego anglisty w kategorii szkół podstawowych ubiegało się dziesięciu uczniów, w kategorii gimnazjum rywalizowało ze sobą jedenastu uczestników konkursu.

Więcej…
 
XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III o tytuł Mistrza Ortografii PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Pastwa   
Wtorek, 05 Kwiecień 2011 11:42

 

XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III o tytuł Mistrza Ortografii odbył się w murach naszej szkoły w dniu 24 marca 2011r. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy po dwóch reprezentantów każdej ze szkół  podstawowych z terenu miasta i gminy Siewierz.  Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na bezbłędnym napisaniu dyktanda ortograficznego. Etap drugi polegał na poprawnym ortograficznie uzupełnieniu luk w wyrazach. Po sprawdzeniu prac wszystkich uczestników konkursu przeprowadzono dwie dogrywki, by wyłonić Mistrza Ortografii. Tytuł ten zdobył Marceli Madej z Zespołu Szkół w Siewierzu. Drugie miejsce zajęła Karolina Dyduch ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu. Trzecie miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół w Siewierzu –Maja Wierzchowska.Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową.Wszystkim laureatom gratulujemy!

 
XXVIII RAJD "PRZEBIŚNIEGOM NA SPOTKANIE" PDF Drukuj Email
Czwartek, 31 Marzec 2011 08:28

26 marca br. braliśmy udział ( 36 osób )pod opieką p. Agnieszki Mostowskiej , Elżbiety Rucińskiej , Małgorzaty Miłoch  w  XXVIII RAJDZIE  "PRZEBIŚNIEGOM NA SPOTKANIE", który organizowany jest przez Oddział PTTK, Klub Turystyczny "Ostańce", Urząd Miasta w Zawierciu, Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej i Komendę Hufca ZHP w Zawierciu, Nadleśnictwo Siewierz.  Wybraliśmy trasę nr IV. Żerkowice -Karlin- Bzów .

Więcej…
 
II Gminna Konferencja Nauczycieli Przedszkoli PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Agnieszka Mostowska   
Wtorek, 29 Marzec 2011 06:15

24 marca 2011r. w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach odbyła się II Gminna Konferencja Nauczycieli Przedszkoli . W tym roku tematem przewodnim, były Techniki plastyczne w przedszkolu i ich wartości kształcące”.

Więcej…
 
V Koncert Charytatywny PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Piątek, 11 Marzec 2011 11:29

W piątkowy wieczór 4 marca, już piąty raz odbył się w naszej szkole Koncert Charytatywny na rzecz byłych i obecnych niepełnosprawnych uczniów naszej placówki. Przygotowaliśmy go  z myślą o dzieciach najbardziej potrzebujących,  a dedykowaliśmy  ludziom wielkiego serca, dzięki którym życie tych najmniejszych, choć przez chwilę stanie się piękniejsze i radośniejsze.

Więcej…
 
1% na leczenie i rehabilitację Ewelinki Borówki PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Alicja Nimirska   
Wtorek, 08 Luty 2011 10:52

Najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich podatników,
którzy po raz kolejny wsparli nas przekazując swój 1% podatku
na leczenie i rehabilitację naszej córki Ewelinki.

alt
Dzięki Państwa pomocy możemy zapewnić córce
całoroczną rehabilitację oraz niezbędne leczenie.


Więcej…
 
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Poniedziałek, 07 Luty 2011 07:57

Dyrekcja , Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  w Żelisławicach

mają  zaszczyt  zaprosić

na V  KONCERT CHARYTATYWNY ,

zorganizowany na rzecz byłych i obecnych

niepełnosprawnych uczniów naszej szkoły ,

który odbędzie się  4  marca 2011 r. o godz. 17.00

w budynku szkolnym.

 
WYWIADÓWKA !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Wtorek, 11 Styczeń 2011 09:35

Przypominamy Rodzicom o spotkaniu  z wychowawcami, które zaplanowane jest dla na 14 stycznia  br. godz. 16.30 klasy I-III; godz. 17.00 kl. IV-VI; godz. 17.30 kl. I-III G oraz 18.00 spotkanie Rady Rodziców.

 
III Etapu Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Ilona Ludwik   
Niedziela, 09 Styczeń 2011 16:32

      III Etapu Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

Od 2 listopada 2010 roku klasa I  naszej szkoły rozpoczęła realizację      III Etapu Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" - finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżet państwa na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej     w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

     15 listopada odbyła się "Wywiadówka inaczej", na której zapoznano rodziców z założeniami i celami oraz o współfinansowaniu Projektu. Rodzice podpisali zgody na zajęcia i oświadczenia.

       Celem Projektu jest wdrażanie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, a także kształtowanie kompetencji kluczowych  w oparciu o głęboko humanistyczną teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.

      Praca z dziećmi prowadzona jest podczas zajęć obowiązkowych w ramach realizacji podstawy programowej oraz na dodatkowych zajęciach które rozpoczęły się  3 stycznia 2011r. - 3 godz. tygodniowo.
   Projekt stwarza warunki wszechstronnego rozwoju dzieci, kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę. Rozwija umiejętności uczniów, podnosi ich wiedzę, dostarcza elementarnej wiedzy o świecie. Inspiruje nauczycieli i rodziców do innego spojrzenia na dziecko i jego możliwości edukacyjne.

 
Klub Bezpiecznego Puchatka PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Ilona Ludwik   
Niedziela, 09 Styczeń 2011 16:24

Klub Bezpiecznego Puchatka

Od września 2010roku wszyscy uczniowie klasy I naszej szkoły   pod opieką mgr  I. Ludwik realizują program edukacyjny, przygotowany przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, nauczycieli oraz firmę Maspex, pod nazwą "Klub Bezpiecznego Puchatka". Celem programu jest: uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy, wytwarzanie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia, edukacja rodziców w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami. Program realizuje się poprzez przeprowadzenie zajęć dotyczących bezpieczeństwa na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. Program będzie trwał cały rok, do czerwca 2011roku , a zakończy się uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

 
"Akademia uczniowska" - wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Alicja Nimirska   
Wtorek, 04 Styczeń 2011 19:32

Uczniowie klasy II gimnazjum,  realizujący program  „Akademia uczniowska”, w dniu 24.11.2010r. wybrali się na wycieczkę do Polskiego Radia Katowice oraz na Wydział Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. "Akademia uczniowska" ukierunkowana jest na przedmioty ścisłe, dlatego celami wycieczki było poznanie rozwiązań akustycznych w rozgłośni radiowej, sposobów zapisywania i  przesyłania fal dźwiękowych dawniej i dziś oraz udział w wykładzie z pokazami doświadczeń dotyczących mechaniki i termodynamiki.


Więcej…
 
Podziękowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Alicja Nimirska   
Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 08:58

Harcerze i Wolontariusze  z naszej szkoły wykonali kartki świąteczne i bombki choinkowe, które rozprowadzili wśród  mieszkańców. Zebraliśmy kwotę 759zł , którą wpłaciliśmy na konto Mateusza . Mamy nadzieję, że w ten sposób chociaż troszkę  pomożemy . Gorąco dziękujemy Wszystkim , którzy wsparli naszą akcję. Wierzymy , że razem można wiele.

 
" Do naszych serc uśpionych...." PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Czwartek, 09 Grudzień 2010 11:18

„ Do naszych serc, do wszystkich serc uśpionych, dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.

Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło, a razem z Nim, Maleńka przyszła Miłość.”

  Tradycyjnie przed świętami harcerze oraz szkolni wolontariusze wykonali kartki świąteczne oraz bombki choinkowe, które zamierzają rozprowadzić za opłatą. Dochód przeznaczamy dla chorego dziecka , czekającego na wszczepienie implantu ślimakowego.  Aby obejrzeć "nasze cudeńka"  zapraszamy do  naszej Galerii.

Więcej…
 
Spotkanie z policjantami PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Magdalena Machura   
Poniedziałek, 15 Listopad 2010 08:57

Realizując zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa do przedszkola zaprosiliśmy panów policjantów. Dzieci miały okazję posłuchać na czym polega praca policjanta, poznać narzędzia jego pracy jak również miały możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom. Mamy nadzieję, że przez to spotkanie przedszkolacy wzbogacili i utrwalili posiadane już wiadomości dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dziękujemy panom policjantom za miłe spotkanie w naszym przedszkolu.

 
Pasowanie na przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Magdalena Machura   
Poniedziałek, 15 Listopad 2010 08:56


Dnia 27.10.2010 roku w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka naszych najmłodszych wychowanków. Przygotowane przez młodych artystów wierszyki, piosenki i tańce, zostały nagrodzone gromkimi brawami przez przybyłych na tą uroczystość rodziców. Po występach każdy maluch został pasowany, dużym czerwonym ołówkiem, przez panią dyrektor mgr Małgorzatę Miłoch na prawdziwego przedszkolaka. Na znak przyjęcia do grona przedszkolaków każdy maluch otrzymał pamiątkowy dyplom oraz róg wypełniony słodkościami. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

 
Święto Pieczonego Ziemniaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Magdalena Machura   
Poniedziałek, 15 Listopad 2010 08:55

Święto dziś ziemniaka mamy

A więc wszystkich zapraszamy

Na konkursy i zawody

Na zagadki i podchody

Niech zjednoczą się rodziny

I niech mają dziarskie miny

Uśmiech, humor i zabawa

To jest najważniejsza sprawa.

Więcej…
 
Wspomnienia żyją dopóty, dopóki do nich wracamy PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Poniedziałek, 08 Listopad 2010 12:01

W sobotnie popołudnie 6 listopada odbył się w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Żelisławicach  wieczór wspomnień o Stefanie Nowaku, byłym wieloletnim dyrektorze placówki. Mury szkolne odwiedziło wielu znamienitych gości: żona p. Nowaka – Zofia, córka Jolanta i syn Dariusz z rodzinami, rodzeństwo oraz rodzina  p. Stefana.Obecny był burmistrz Zdzisław Banaś , radni Rady Miasta i Gminy, sołtysi Żelisławic i Leśniaków, dyrektorzy i przedstawiciele  placówek oświatowych. Licznie reprezentowana była sekcja Nauczycieli  Emerytów i Rencistów. Wśród gości zaproszonych byli autorzy wspomnień zamieszczonych w książce W. Nowaka „To był mój nauczyciel”,  przyjaciele z Krakowa, wśród nich  poeta Adam Ziemianin,  członkinie KGW Żelisławice i Leśniaki, członkowie chóru męskiego i orkiestry dętej ,  licznie zgromadzeni mieszkańcy Żelisławic.  Uroczystość składała się z trzech części. Pierwsza była opowieścią o życiu  przedstawioną w formie pokazu zdjęć, przeplatanego cytatami z książki pt.„To był mój nauczyciel” oraz wierszami Jolanty Nowak -Wojdas i Dariusza Nowaka. Oprawę artystyczną przygotowała młodzież Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach. Druga część prowadzona przez byłego ucznia- Wiesława Nowaka,  to opowieści przez przybyłych gości o wspólnie przeżytych chwilach.  Trzecia część,  mniej oficjalna,  to wspomnienia i rozmowy na szkolnych korytarzach podczas oglądania ekspozycji  dorobku literackiego S. Nowaka i zbioru publikacji prasowych o nim.

Więcej…
 
Dodatkowe dni wolne PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Czwartek, 04 Listopad 2010 08:55

Żelisławice 03.11.2010r.

Szanowni Państwo.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach  w oparciu o "§ 5. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r. zmieniającego  rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, biorąc pod uwagę warunki lokalowe i możliwości organizacyjne placówki,  ustala w bieżącym roku szkolnym dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych ,

Więcej…
 
Spartakiada leśna 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Agnieszka Sieradzka   
Poniedziałek, 25 Październik 2010 07:57

W dniu 12 października 2010r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanej przez Nadleśnictwo Siewierz „Leśnej spartakiadzie”.  Naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych reprezentowali: Wioletta Męcik, Agnieszka Furtacz i Szymon Machura I. W kategorii klas gimnazjalnych wystąpiły: Martyna i Sylwia Syrek, a także Klaudia Łukasik. Mimo, że nie udało się nam zdobyć żadnego z nagrodzonych miejsc, walka była niezwykle zacięta. Nasze gimnazjalistki zajęły pechową IV pozycję. Po powrocie z trasy spartakiady regenerowaliśmy siły przy ognisku i kiełbaskach. Za wspaniałe zorganizowanie imprezy opiekunowie i młodzież dziękują pracownikom Nadleśnictwa Siewierz.

 

Opiekunowie:

mgr Henryka Skowron, mgr Anna Małecka, mgr Agnieszka Sieradzka

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Czwartek, 21 Październik 2010 10:49

Dyrekcja , Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  w Żelisławicach

mają  zaszczyt  zaprosić

na

wieczór  wspomnień o Stefanie Nowaku ,

który odbędzie się

06.11.2010 r. o godzinie 16,00

w naszej szkole  .

 
Rajd, rajd, jesieny rajd... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Klaudia Gibałka   
Wtorek, 12 Październik 2010 08:51

W dniu 25.09.10r. wraz z przewodnikiem  p. W. Krukiem  i opiekunkami p. A. Mostowską, p. E. Rucińską  wyruszyliśmy na coroczny jesienny rajd. Był to już XLI taki rajd o haśle: „Jesień Jurajska”.

Więcej…
 
"" Czerwone maki na Monte Cassino..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mateusz Makieła   
Wtorek, 12 Październik 2010 08:42

W dniach od  21.09 do 27.09  br.  byliśmy  na wycieczce we Włoszech. Byliśmy  w Wenecji, Padwie, Florencji. Spacerowaliśmy uliczkami Rzymu . Największym przeżyciem było dla nas odwiedzenie cmentarza na wzgórzu Monte Cassino, jest  to bowiem  miejsce znaczące dla Polaków. Podniosłość chwili potęgowała  mgła, z której wyłaniały się białe krzyże i płyty nagrobne. Czytany głośno napis „Przechodniu powiedz Polsce , żeśmy polegli wierni w jej służbie ”echo niosło w dal.  Zapaliliśmy znicz,  złożyliśmy wiązankę biało-czerwonych kwiatów i minutą ciszy uczciliśmy poległych bohaterów.

Więcej…
 
Nowy projekt przedszkolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Czwartek, 16 Wrzesień 2010 07:48

Z dniem 1 września br.w  Gminie  Siewierz rozpoczęła się  realizacja projektu „Klucz do upowszechniania edukacji przedszkolnej w Siewierzu”, który t jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – projekty konkursowe Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Więcej…
 
„Bo co może co może mały człowiek, tak jak ja albo ty...” PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Alicja Nimirska   
Wtorek, 22 Czerwiec 2010 11:52

Szkolny Festiwal Nauki to impreza wpisana  na stałe w nasz kalendarz . Cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród  dzieci i młodzieży. 18 czerwca br. korytarze szkolne zamieniły się w wystawę podsumowującą nasze  tegoroczne działania . A mieliśmy co pokazać . Zrealizowaliśmy  6 edukacyjnych projektów wewnątrzszkolnych i  27 projektów pozaszkolnych.

Więcej…
 
Ekologiczne trofea PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Agnieszka Mostowska   
Wtorek, 22 Czerwiec 2010 11:50

Czerwiec  w  bieżącym roku szkolnym był dla  Zespołu  Szkolno -Przedszkolnego w Żelisławicach szczególnie ekologiczny. Zdobyliśmy Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej , który obieraliśmy na Politechnice Warszawskiej. Prawie w tym samym czasie uczniowie klasy V realizujący program „Aktywni z Natury” byli uczestnikami Ogólnopolskiego Podsumowania Projektów Młodzieżowych  na Zamku Królewskim organizowanego przez  Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Więcej…
 
Organizacja szkolnego Dnia Bez Przemocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Robert Machura   
Piątek, 18 Czerwiec 2010 08:11

Na dzień 7 czerwca 2010r. w całej Polsce wyznaczono Dzień Bez Przemocy. Uczestnicy Ogólnopolskiego Programu Szkoła Bez Przemocy zorganizowali w tym właśnie dniu festyny, happeningi mające na celu zaznaczenie w rocznej historii każdej ze szkół problemów związanych z występowaniem w środowiskach szkolnych i pozaszkolnych zjawisk agresji i przemocy.

Więcej…
 
Nasza ostatnia wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paulina Jeziorska   
Wtorek, 15 Czerwiec 2010 11:23

7 czerwca bieżącego roku klasa III gimnazjum wraz z I udały się na całodniową wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Zbiórka pod szkołą o godz. 6:45. Potem niedługo po godz. 7:00 wyjazd spod szkoły autokarem. Podróż była dość długa i męcząca, jednak wszystkim towarzyszył dobry humor.

Więcej…
 
Sprawozdanie z akcji ,, Posadź swoje drzewko”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Agnieszka Mostowska   
Wtorek, 25 Maj 2010 11:05

Sprawozdanie z akcji ,, Posadź swoje drzewko”.

W majowe dni  14-15  2010  na terenie naszej szkoły zorganizowaliśmy po raz piąty nasadzenia krzewów i drzewek ozdobnych. 

Więcej…
 
Dzień Unii Europejskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Gnacik   
Wtorek, 25 Maj 2010 11:01

Dzień Unii Europejskiej

W dniu 17 maja 2010 r. odbył się w naszej szkole, jak co roku,  Dzień Unii Europejskiej.

Więcej…
 
Lista dzieci przyjętych do przedszkola na rok 2010/2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Wtorek, 25 Maj 2010 07:35

Lista dzieci przyjętych do przedszkola na rok 2010/2011

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL