Klaudia Rucińska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Guzy   
Czwartek, 26 Listopad 2009 10:00

Klaudia Rucińska- urodziła się 21 marca 1996 roku w Katowicach. Jest uczennicą pierwszej klasy gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach. Jej ulubionymi dyscyplinami są: siatkówka , koszykówka, tenis stołowy, szachy i taniec.Latem w wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze i rolkach, pływać i grać w badmintona. Od klasy III szkoły podstawowej uczestniczy w rajdach pieszych „Jesień Jurajska” i „Przebiśniegom na spotkanie”. Zimą uwielbia wyjazdy na lodowisko i na narty. Jest również uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Będzinie. Od dwóch lat uczy się gry na instrumentach perkusyjnych. Jej ulubionym instrumentem jest ksylofon i perkusja. Każdego roku bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji „Polska Biega” oraz reprezentowała naszą gminę na Olimpiadzie Integracyjnej „Będzin 2006”, „Będzin 2007” oraz „Będzin 2008” gdzie integrowała się z niepełnosprawnymi rówieśnikami z powiatu będzińskiego . W 2008 roku brała udział w V Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży Ziemi Siewierskiej i zdobyła I miejsce w kategorii: taniec.

Więcej…
 
SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO „Jan Paweł II - wychowawca i przyjaciel dzieci”, PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Jolanta Machura   
Wtorek, 24 Listopad 2009 07:27

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO

„Jan Paweł II - wychowawca i przyjaciel dzieci”,

który realizowany był w październiku 2009r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach

I. Wstęp:

Jan Paweł II bardzo kochał dzieci. Jak chyba żaden z Jego poprzedników na Stolicy Apostolskiej, wychodził naprzeciw ich potrzebom, stawał w obronie, doceniał znaczenie dzieci i młodzieży w ewangelizacji – a przede wszystkim je kochał – a one Jego kochały, radosne, zawsze bliskie.

Na drodze do osiągania celów wychowawczych stawiane są zwykle wzory postępowania i zachowania. Dzieci potrzebują autorytetów, a takim autorytetem był i jest Ojciec Święty Jan Paweł II. Z tego powodu za cel główny projektu obrano przybliżenie postaci Ojca Świętego Jana Pawła II, jako niepodważalnego autorytetu, poprzez zgłębianie Jego nauki.

II. Obszar wdrożenia

Projekt realizowany był przez przedszkolaków i uczniów Zespoły Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach, przy współpracy z wszystkimi chętnymi nauczycielami i wychowawcami, rodzicami, członkami środowiska lokalnego, Proboszczem miejscowej Parafii oraz uczniami i nauczycielami szkół ościennych z terenu gminy Siewierz, a także spoza gminy .Nad całością czuwali: mgr Jolanta Machura, mgr Agnieszka Sieradzka, mgr Aleksandra Buła, mgr Anna Małecka, mgr Anna Gnacik, mgr Robert Machura.

Więcej…
 
Oto jest nasz dzień powszedni.... PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Wtorek, 24 Listopad 2009 06:55

 

Informacje o realizowanych w Zespole  projektach w roku szkolnym 2009/2010

Więcej…
 
Halloween'owa dynia PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Środa, 18 Listopad 2009 10:03

Tradycyjnie w październiku z okazji Halloween pani A. Gnacik, A. Skwara i A. Buła zorganizowały konkurs na najstraszniejszą dynię. Zasady konkursu były proste. Wystarczyła dynia, dobry pomysł, oryginalna technika. A pomysłów nie brakowało, ponieważ wykonano wiele prawdziwych cudów z dyni.

Więcej…
 
Hej do Krakowa jadę... PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Poniedziałek, 16 Listopad 2009 12:34

Inaczej niż co roku obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości w Żelisławicach . Prawie 100-osobowa grupa nauczycieli i mieszkańców wyruszyła w godzinach dopołudniowych do Krakowa. Wiedzieliśmy , że obchody Święta Niepodległości rozpoczną się tam o godz. 9.40 na dziedzińcu przed katedrą na Wawelu. Po nabożeństwie na dziedzińcu przed katedrą uformował się patriotyczny pochód. Wzięły w nim udział m.in.: formacje kawaleryjskie, orkiestra krakowskiego garnizonu, kompania honorowa policji i straży miejskiej, organizacje kombatanckie i szkoły krakowskie. Wszyscy przemaszerowali pod Krzyż Katyński na placu przed kościołem św. Idziego. A następnie Drogą Królewską na pl. Matejki. Właśnie ten barwny korowód , chociaż w strugach deszczu, mieliśmy okazję podziwiać . Był to pierwszy punkt naszego wyjazdu.

Więcej…
 
11 Listopada PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Agnieszka Łaszczyca   

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

i nie ma prawa do przyszłości.”

Te słowa Józefa Piłsudskiego przyświecały obchodom 91. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole. Uczniowie gimnazjum przygotowali apel, podczas którego starali się przybliżyć młodszym kolegom fakty historyczne, mające zasadniczy wpływ na sytuację naszego kraju przez lata.

Więcej…
 
Wyjazd uczniów klas I-III do kina Helios w Katowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Ilona Ludwik   
Wtorek, 10 Listopad 2009 07:18

Po ostatniej wizycie w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku- Białej zapragnęliśmy obejrzeć film pt. „Gwiazda Kopernika”, który jest najnowszą i największą produkcję studia. Jest to pełnometrażowy film animowany. Opowiada o życiu - zarówno naukowym, jak i prywatnym - wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika, przede wszystkim jego dzieciństwie .

Wjazd na projekcję filmu udało nam się zorganizować 3 listopada 2009r. Pod opieką wychowawczyń i pani mgr Małgorzaty Szczotarskiej 45 uczniów z klas I-III pojechało do kina Helios w Katowicach. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych.

Ilona Ludwik

 

 
Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu. PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Ilona Ludwik   
Wtorek, 27 Październik 2009 08:54

Wycieczka klasy III szkoły podstawowej do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu

Dnia 21 września 2009 roku pod opieką wychowawczyń: mgr Ilony Ludwik i mgr Anny Małeckiej wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z bazą Powiatowej Straży Pożarnej, a także z obowiązkami i pracą Zawodowych Strażaków, docenienie trudu i zaangażowania pracy Strażaków.

Strażacy przywitali nas bardzo serdecznie. Pan Andrzej Machura w stopniu starszego kapitana, pokazał nam wozy, którymi jeżdżą do pożarów oraz sprzęt, którym posługują się w czasie akcji ratowniczo – gaśniczych, pozwolił przymierzyć strażackie kaski. Jeden ze strażaków przebrał się w strój odpowiedni do gaszenia pożarów. Byliśmy też świadkami symulowanego alarmu. Strażacy włączyli strażacką syrenę, zjechali ze słynnej strażackiej rury . Dużą atrakcją była możliwość zwiedzania wozu strażackiego oraz wjazd do góry na podnośniku.

Oczywiście pokazując wszystkie rzeczy, strażacy opowiadali o swojej trudnej, ale za to niezmiernie potrzebnej pracy. Na koniec zadawaliśmy wiele pytań, na które uzyskaliśmy wyczerpujące odpowiedzi.

Wycieczka była bardzo udana, uczestnicy zadowoleni, a Panowie Strażacy bardzo mili i skrupulatni.

 

 
Wycieczka klasy II i III PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Ilona Ludwik   
Wtorek, 27 Październik 2009 08:51

Wycieczka klasy II i III szkoły podstawowej do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku- Białej.

W dniu  12 października 2009 roku klasy II i III pod opieką wychowawczyń mgr Anny Pastwy, mgr Ilony Ludwik i mgr Małgorzaty Szczotarskiej były na wycieczce w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku- Białej.

Na początku zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia trzech filmów rysunkowych, a mianowicie „Bolek i Lolek”, „Reksio” i „Między nami bocianami”. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie Studia Filmów Rysunkowych, gdzie przeżyliśmy ciekawą lekcję na temat powstawania filmu rysunkowego. Zwiedzanie studia obejmował: krótki wykład na temat animacji (poznaliśmy wszystkie etapy powstawania filmu rysunkowego od scenariusza poprzez projekty postaci, animację udźwiękowienie do gotowego filmu animowanego), zwiedzanie pracowni: animacji i malarni (skanowanie i malowanie komputerowe), pokoju zdjęć i sali do nagrań dźwięku.

W studiu tym powstały słynne filmy animowane dla dzieci takie jak: „Bolek i Lolek” najpopularniejsi bohaterowie polskiej animacji, „Reksio", „Podróże kapitana Klipera”, „Lis Leon”, „Kangurek Hip-Hop”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Koziołek Matołek” oraz najnowszy film rysunkowy, który wszedł na ekrany kin pt. „Gwiazda Kopernika".

Na koniec skorzystaliśmy z kiosku w kinie, gdzie zakupiliśmy filmy na DVD.

Wszystkim bardzo podobała się wycieczka i wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu.

 

 
Rajd jesienny 26.09.2009 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Agnieszka Mostowska   
Wtorek, 27 Październik 2009 08:24

Dnia 26 września odbył się jesienny rajd pieszy. Rozpoczęliśmy go tradycyjna zbiórką przed szkoła o godzinie 8. Niektórzy narzekali na wczesną porę, przepiękna pogoda rekompensowała niedogodności i zachęcała nas do wędrówki. Pierwszym przystankiem było wzgórze Laskowiec w Żarkach, tu bowiem widać jeden z cudów natury-jurajską kuestę. Jest to charakterystyczny odcinek progu skalnego ciągnącego się od Kluczy koło Olkusza aż po Częstochowę.Ta naturalna rzeźba terenu powstała w wyniku zróżnicowanej odporności na niszczenie warstw skalnych, nieznacznie nachylonych w jednym kierunku. Kuesta jest jednym z najlepszych punktów widokowych całej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Od wieków przyciąga podróżnych rozległym widokiem na pradolinę Warty. Od kilku lat zwabia także paralotniarzy, których kusi korzystną ekspozycją stoku na zachodnie wiatry. Tu również znajdują się ruiny kościółka św. Stanisława z XVIII w. Podczas rajdu opiekowały się nami panie Agnieszka Mostowska , Elżbieta Rucińska, Małgorzata Miłoch oraz pan Włodzimierz Kruk , który to z ramienia PTTK od lat przemierza z nami jurajskie szlaki.

Więcej…
 
Wakacyjny projekt PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Wtorek, 22 Wrzesień 2009 10:52

 

Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci z głowami pełnymi wspomnień powracają do szkoły. Na korytarzach królują opowieści o wakacyjnych wojażach po egzotycznych miejscach, morskich kurortach, mazurskich jeziorach czy górskich szlakach. Nie wszyscy jednak mieli możliwość gdzieś wyjechać. To przede wszystkim dla takich dzieci Gmina Siewierz stworzyła projekt „Dodajmy dzieciom skrzydeł – integracja dzieci i młodzieży w Gminie Siewierz” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu była integracja dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy, rozwijanie zainteresowań dziennikarskich i fotograficznych oraz wyrównywanie szans edukacyjnych.

Więcej…
 
Zmagania z Sienkiewiczem... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Buła   
Wtorek, 09 Czerwiec 2009 11:15

W dniu 2 czerwca 2009 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach ogłoszono wyniki Międzyszkolnego Konkursu Sienkiewiczowskiego zorganizowanego z okazji XVI rocznicy nadania naszej szkole imienia tego wybitnego pisarza. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród szkół z całego regionu. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, przysłano bowiem wiele interesujących prac na wysokim poziomie, charakteryzujących się kunsztownym warsztatem. Konkurs adresowany był do dwóch grup wiekowych – uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów i obejmował trzy kategorie: praca literacka, plastyczna i prezentacja multimedialna.

Więcej…
 
Pierwszoklasiści Mamom!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Pastwa   
Wtorek, 09 Czerwiec 2009 11:06


W dniu 26 maja 2009r. uczniowie klasy I zaprosili swoje mamusie na spotkanie w murach naszej szkoły. Zapragnęli uczcić Dzień Mamy przygotowując montaż słowno-muzyczny.
Więcej…
 
Dbamy o bezpieczeństwo!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sieradzka   
Wtorek, 09 Czerwiec 2009 11:03

 

W dniu 27 kwietnia 2009r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas szkoły podstawowej z przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego p. Łukaszem Dudą oraz p. Tomaszem Urbanem – przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach.

Więcej…
 
Warsztaty ceramiczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Robert Machura   
Piątek, 05 Czerwiec 2009 10:00

Dnia 4 maja uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żelisławicach uczestniczyli w ciekawych warsztatach w Pracowni Ceramiki i Sztuk Wszelakich w Kuźnicy Starej zorganizowanych przez M. Ziaję i M. Szczotarską .

Pan R. Drogosz opowiadał dzieciom jak powstają ciekawe prace z gliny wykonywane przez artystów. Następnie przedstawił fazy powstawania przedmiotów. Uczniowie mogli samodzielnie popróbować swoich sił. Zadania realizowane na warsztatach miały na celu stwarzanie sytuacji dającym dzieciom możliwość przeżyć wewnętrznych , bezinteresownego działania procesu twórczego - wysiłku i radości towarzyszących twórcy aktywności, współdziałania ze sobą i nauczenia się dobrej organizacji pracy. Celem warsztatów było rozbudowanie twórczej postawy wobec siebie i świata :          

-  rozwijanie wrażliwości dzieci ,

-  wprowadzenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Uwieńczeniem pracy było ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Zdjęcia z warsztatów można zobaczyć w Galerii.

 

 
Dzień Mamy w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Robert Machura   
Piątek, 05 Czerwiec 2009 11:18

„Najlepsze u mamy, jest to, że ją mamy.
Mamy ja swoja nie cudzą.
Nie inną, zawsze tę samą.
I żeby nie wiem co się stało,
Mama zawsze zostanie mamą.(…)".

Więcej…
 
Siewierska Majówka PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Robert Machura   
Piątek, 05 Czerwiec 2009 10:00

W dniach 1,2,3 maja 2009 odbyła się w Siewierzu uroczysta Majówka; w bieżącym roku na dziedzińcu zamku siewierskiego. Zaprezentowali się m.in.: przedszkolaki z naszego Zespołu tańcząc „Na ludową nutę” oraz nasi soliści: Karolina Syrek w piosence „Nie bądź taki szybki Bill”, Basia Mrzygłód („Ada to nie wypada” i Jessika Schendzielorz (Tears In Haven).
Podczas obchodów 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – Maja nasza szkolna delegacja w składzie: Joanna Machura, Katarzyna Śliwa oraz Oliwia Walo złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Uroczystość zakończył przemarsz na dziedziniec Zamku w Siewierzu.

 
Dni Siewierza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Inny   
Piątek, 05 Czerwiec 2009 09:57

W dniach 6 – 7 czerwca 2009 roku odbyły się 47 Dni Ziemi Siewierskiej. Podczas pierwszego dnia na błoniach Zamku wystąpił taneczny zespół przedszkolaków, a występach solowych usłyszeliśmy naszych szkolnych wokalistów: Mateusza Borówkę w piosence „5 bieg”, Milenę Las
w piosence „W kinie, w Lublinie” oraz Karolinę Syrek z piosenką „Jak pięknie by to było”.

Cennych wskazówek solistom udzieliła Małgorzata Ziaja.
 
II Gminny Konkurs Ekologiczny. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Henryka Skowron   
Poniedziałek, 01 Czerwiec 2009 08:16

     Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żelisławicach ogłosił konkurs ekologiczny „ BARWY PRZYRODY”.

          Konkurs adresowany był do przedszkolaków , uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Siewierz.

 Odbywał się w 4 grupach wiekowych:

- klasa 0 – praca plastyczna  techniką dowolną na temat „ W bajkowym lesie”

- klasy I- III – praca plastyczna techniką dowolną  „ Spacerkiem po leśnych ścieżkach”

- klasy IV- VI- prezentacja w Power poincie „ Multimedialny zielnik”

- klasy I-III gimnazjum – na CD – Krótki film o tematyce ekologicznej.

Otrzymaliśmy dużo prac plastycznych oraz multimedialnych . Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom :

Klasa 0

 I miejsce – Adam Niedbał , SP. Nr 2  w Siewierzu

II miejsce – Filip Sitek , SP. Nr 2 w Siewierzu

III miejsce – Oliwia Gibałka , SP. Nr2 w Siewierzu

   Wyróżnienia :

Konrad Duda  i Marlena Stuczeń  ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siewierzu.

Klasy I- III

I miejsce – Anna Kołodziejczyk  kl. III  SP. NR 2 w Siewierzu

II miejsce Patrycja Smolarska  kl. III  SP. w Żelisławicach

II miejsce Wiktoria Kubik  SP. Nr 2 w Siewierzu

III miejsce Paulina Górnisiewicz  Sp. Nr 2 w Siewierzu

Wyróżnienia :

Patryk Ślęzak, Jessika Schendzielorz  ze Szkoły Podstawowej w Żelisławicach,  Kinga Kawka , Natalia Boroń, Wiktoria Lorek ze Szkoły Podstawowej  Nr  2 w Siewierzu , Katarzyna Mostowska ze Szkoły Podstawowej Nr1 w Siewierzu.

Klasy IV- VI

I miejsce:

 –Sebastian Sroka,  SP. Brudzowice

 – Michał Łukasik , SP. Żelisławice

 – Arkadiusz Hedana , SP. Nr 2 w Siewierzu

II miejsce :

- Kamila Fikier , Mateusz Dyduch , SP.  Nr 2 w Siewierzu

- Radosław Bańka , SP. Brudzowice

- Weronika Gosz , SP. Żelisławice

III miejsce :

- Marysia Bijak , SP. Żelisławice

- Karol Kieras , SP. Brudzowice

Wyróżnienia:

- Agnieszka Syrek, Dawid Będkowski ze SP. w Żelisławicach

- Konrad Słomiany , SP. Brudzowice

- Karolina Michalczyk

Gimnazjum

I miejsce – Mariusz Nimirski , G. Żelisławice

II miejsce- Michał Mych  , G. Żelisławice

Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone dnia 02 czerwca 2009 roku.

organizatorzy : H. Skowron , A. Mostowska

 
Sprawozdanie z akcji ,,Posadź swoje drzewko”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Mostowska   
Poniedziałek, 01 Czerwiec 2009 08:11

W dniu 18 i 19 maja 2009 na terenie naszej szkoły po raz trzeci zorganizowaliśmy akcję sadzenia drzewek i krzewów ozdobnych. Osobą odpowiedzialną za przebieg akcji była  p. Agnieszka Mostowska. Nasadzenia zostały dokonane przez rodziców, dzieci, nauczycieli oraz pracowników szkoły, pod nadzorem osoby dostarczającej rośliny. Liczba posadzonych krzewów i roślin wynosi 72.

Z funduszy szkolnych zostały zakupione kostka, kamień, kora .

                W związku z przystąpieniem do wiosennej akcji ,, Posadź swoje drzewko” planujemy ( koło ekologiczne ) oznakować, opisać  rośliny, aby cieszyły się  jeszcze większym zainteresowaniem. Członkowie koła geograficznego planują założyć ogródek geograficzny, w tej edycji zostanie postawiony wiatromierz i deszczomierz.

Pieniądze na zakup tych przyrządów oraz tabliczek do opisu roślin pozyskujemy z akcji przeprowadzonych w naszej szkole: zbiórki makulatury i zużytych baterii oraz od przyjaciół szkoły. Mamy nadzieje, że wprowadzenie tych rzeczy jeszcze bardziej uatrakcyjni zajęcia w ,,Naszym Kąciku Przyrody”.

Tegorocznej wiosennej akcji ,, Posadź swoje drzewko” towarzyszyły również konkursy:

konkursy przyrodniczy dla klas IV-VI ,, Multimedialne zielniki”

konkurs ekologiczny dla I-III gimnazjum, „Krótki film o tematyce ekologicznej”

oraz plastyczne klasy młodsze  I-III  ”Spacerkiem po leśnych ścieżkach”.

Za piękne nagrody do konkursów dziękujemy bardzo Fundacji Silesia.

Koordynator akcji mgr Agnieszka Mostowska
 
XI GMINNY CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Rucińska   
Poniedziałek, 01 Czerwiec 2009 08:09

    29 kwietnia  2009r.  w Zespole Szkolno Przedszkolnym  w  Żelisławicach   odbył  się  XI  Gminny Czwórbój Lekkoatletyczny  Szkół  Podstawowych. W  zawodach  brały  udział  szkoły  podstawowe  z  gminy  Siewierz. Zespół Szkolno Przedszkolny z Wojkowic  Kościelnych oraz Szkoła Podstawowa z Dziewek pod  opieką  mgr  B. Kańtocha.

Zespół Szkolno Przedszkolny  z  Brudzowic  pod  opieką  mgr  E. Rzepeckiej.  Zespół Szkół  nr 1  z  Siewierza – opiekunowie: mgr J. Gruszczyński i mgr  K. Kwiecień  oraz  Zespół Szkolno Przedszkolny z  Żelisławic  pod  opieką  mgr  E.  Rucińskiej -  organizatorki  zawodów. W zawodach  wzięło  udział 54 zawodników. Drużyna  składała  się  z  sześciu  dziewcząt  i  sześciu  chłopców  z  klas VI i młodszych. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 m. skok w dal, rzut piłeczką palantową,  bieg 600 m. dziewcząt i 1000 m. chłopców.

W wyniku  sportowej  rywalizacji  osiągnięto  następujące  miejsca:

 Wśród  dziewcząt

                     I  miejsce    Zespół Szkół  nr 1  z  Siewierza w  składzie: M. Matula, W. Milewska, M. Serwa,

                                         M. Matula, M. Zaręba, N. Mizerska.

                    II  miejsce   Zespół Szkolno Przedszkolny z  Żelisławic w składzie: A. Konieczniak, K. Rucińska,

                                        J. Krawczyk, K. Makieła, M. Borówka, M. Sierka.

                   III  miejsce  Szkoła Podstawowa z Dziewek w składzie: S. Magiera, A. Myrta, K. Wyszyńska,

                                       M. Myrta, W. Myrta, D. Kieras.

                                      oraz Zespół Szkolno Przedszkolny z Wojkowic  Kościelnych w składzie: D. Karolczyk,

                                       O. Widawska, K. Wieczorek, P. Pieróg, R. Wołoszyn.

 Wśród  chłopców

                     I  miejsce    Zespół Szkół  nr 1  z  Siewierza w  składzie: Ł. Kaczmarek, M. Serwa,  M. Kieras,

                                        S. Lenarcik, I. Orpych, A. Cholewa.

                    II  miejsce   Zespół Szkolno Przedszkolny z  Żelisławic w składzie: P. Nowak, M. Opaliński,

                                        K. Szydłowski, K. Walo, A. Nowak, A. Jeziorski.

                   III  miejsce  Zespół Szkolno Przedszkolny z Wojkowic  Kościelnych w składzie: M. Męczyński,

                                       T. Kawka, J. Dobczyński, E. Sobusik, P. Popczyk, A. Gawron. 

Indywidualnie największą ilość punktów uzyskali:

        I  miejsce  Martyna Zaręba (172),               Igor Orpych (161)

       II miejsce   Maja Matula (170),                    Przemysław Popczyk(157)

      III miejsce  Martyna Serwa (162),                 Michał Serwa (154)

Drużyny  zajmujące  I  miejsca  miały  prawo  startu  w  zawodach  powiatowych  w    Czeladzi.                         

                                                                                               

 

                                                                                                                             mgr  Elżbieta Rucińska  nauczycielka 

                                                                                                                             Zespołu Szkolno Przedszkolnego w  Żelisławicach

 
Wycieczka do Bałtowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Ludwik   
Poniedziałek, 01 Czerwiec 2009 08:00

 W słoneczny poniedziałek 18 maja 2009 roku uczniowie klasy drugiej wraz z rodzicami,  wychowawczynią oraz opiekunką  Panią mgr Małgorzatą Szczotarską wybrali się na wycieczkę do Bałtowa. Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Parku Jurajskiego.

Na dziedzińcu spotkaliśmy się   z przewodnikiem,

z którym idąc ścieżką edukacyjną rozpoczęliśmy podróż w czasie poprzez okresy geologiczne

 tj. od pojawienia się życia na Ziemi (Kambr 542 mln. lat temu), do momentu pojawienia się człowieka (Neolit) . Na trasie zwiedzania znajdowały się liczne tablice z opisami epok geologicznych.

Największą atrakcją dla nas były  oczywiście rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości, rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej. Najbardziej podobał się nam model roślinożercy jurajskiego - sejsmozaura - długości prawie 50 metrów.

Ścieżka kończyła się wejściem do Muzeum Jurajskiego. Tam oglądaliśmy eksponaty: ślimaków, małży, jeżowców, gąbek, belemnitów, brachiopodów i amonitów a także tropy dinozaurów znalezione na terenie Gór Świętokrzyskich

Kolejnym etapem naszej wędrówki było zwiedzanie Zwierzyńca Bałtowskiego.

 Część dolną zwiedzaliśmy pieszo. Widzieliśmy  tu  min: różnego rodzaju ptactwo egzotyczne, kangury, kozy, mary patagońskie, papugi, szopy pracze, wiewiórki, żurawie koroniaste, ostronosy, skunksy i wiele innych .Część górną , czyli bałtowskie safari zwiedzaliśmy podróżując specjalnie do tego celu zaadoptowanym „amerykańskim schoolbusem”. Prawie na wyciągnięcie ręki zobaczyliśmy tam m.in. jelenie Dybowskiego, pełne gracji i wdzięku daniele, ciekawskie i energiczne muflony, dostojne stado bydła szkockiego oraz kozice śruborogie, alpejskie i górskie, lamy,  wielbłądy, dziki, owce kameruńskie, antylopy, strusie afrykańskie i wiele innych zwierząt,      o których bardzo ciekawie opowiadał pan przewodnik. Podziwialiśmy też piękne krajobrazy. Na koniec pobytu w Parku Jurajskim mieliśmy trochę wolnego czasu. Spędziliśmy go na robieniu zdjęć, kupowaniu pamiątek i objadaniu się smakołykami.  Najedzeni i trochę zmęczeni poszliśmy do naszego autokaru.  Droga powrotna upłynęła nam bardzo szybko. Uprzyjemniały   bajki oglądane na wideo. Wycieczka ta dostarczyła nam i naszym rodzicom wielu niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliła pogłębić naszą wiedzę o dinozaurach.

 Niezapomniane chwile z wycieczki będą nam przypominały pamiątki zakupione w Bałtowie.

        Uczniowie klasy drugiej  i wychowawczyni Ilona Ludwik

 
Wyprawka szkolna !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Piątek, 17 Kwiecień 2009 09:44

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego informuje, iż w roku szkolnym 2009/2010 będzie udzielona pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników uczniom rozpoczynającym naukę w klasach I – III szkoły podstawowej oraz w klasie I gimnazjum, w ramach Rządowego programu pomocy „Wyprawka szkolna”. Do skorzystania z w/w formy pomocy uprawnione są rodziny, w których dochód netto na członka rodziny nie przekracza 351 zł. Osoby, które będą uprawnione do skorzystania z tej formy pomocy prosimy o przekazanie informacji do sekretariatu szkoły w dniu 20 kwietnia 2009r. osobiście lub telefonicznie na nr 032 67 41 750.

 
KONKURS SIENKIEWICZOWSKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Piątek, 17 Kwiecień 2009 09:37
Zapraszamy wszystkich do udziału w
KONKURSIE  ZWIĄZANYM  Z  OSOBĄ
HENRYKA  SIENKIEWICZA
Więcej…
 
VII Gminny Konkurs Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Krystyna Śliwa   
Piątek, 17 Kwiecień 2009 09:33

VII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W tegorocznym Gminnym Konkursie Języka Angielskiego wzięło udział 19 uczniów. Dla uczestników konkursu został przygotowany test gramatyczno- leksykalny, na rozwiązanie którego był przeznaczony czas 1 godziny. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum reprezentowali wysoki poziom, wykazali się bardzo dobrą znajomością słownictwa i gramatyki języka angielskiego.

Więcej…
 
„Europo, witaj nam” PDF Drukuj Email
Piątek, 17 Kwiecień 2009 09:13

W związku z realizacją VII edycji projektu „Moja szkoła w Unii Europejskiej” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Żelisławicach zorganizowano konkurs wiedzy o Unii. Dobrą okazją do przygotowania tego przedsięwzięcia jest też piąta rocznica przystąpienia Polski do Unii. Nad całością czuwały koordynatorki projektu: p. mgr Aleksandra Buła i p. mgr Agnieszka Łaszczyca. 
Więcej…
 
Życzenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Wtorek, 07 Kwiecień 2009 11:07

 

Na stole święcone, a obok baranek,
koszyczek pełny barwnych pisanek
 i  tak znamienne w polskim krajobrazie
 w bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie,

zielony barwinek, fiołki i żonkile
- barwami stroją uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
gdy wielkanocne na stole śniadanie.

Aby  Pokój Wielkanocy zawsze  panował

 w Waszych sercach
                                   życzy

społeczność

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego 

 w Żelisławicach

 

 

 

Wielkanoc’2009 

 
„Kto szuka, ten znajdzie – znaleźliśmy wiosnę” PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Środa, 01 Kwiecień 2009 11:32


Rankiem 28 marca grupa  uczniów z klas od IV SP do III G wraz z nauczycielkami: p. Agnieszką Mostowską. p. Elżbietą Rucińską , p. Małgorzata  Miłoch  oraz z panem przewodnikiem Włodzimierzem Krukiem  udała się na XXXVI rajd pod hasłem „Przebiśniegom na spotkanie”. Naszym celem było znaleźć wiosnę. Trasa rajdu liczyła około  11 km . Nasze poszukiwania rozpoczęliśmy w miejscowości Podzamcze, gdzie mogliśmy podziwiać ruiny pięknego zamku. Z uwagą słuchaliśmy opowieści historycznych pana przewodnika. Wspaniała niegdyś rezydencja rodu Bonarów do dziś robi wrażenie ogromem i urodą  Poznaliśmy historię  zamczyska i ciekawostki. Idąc czerwonym szlakiem doszliśmy najpierw na wzniesienie zwane Suchym Połciem. Spotkaliśmy na leśnych ścieżkach” domowe kury podróżniczki” , czyżby też wybrały się na rajd?

Więcej…
 
W świecie bogów i herosów greckich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Buła   
Środa, 01 Kwiecień 2009 09:47

W świecie bogów i herosów greckich

 

27 marca w naszej szkole odbyła się VII edycja Gminnego Konkursu Mitologicznego skierowanego dla uczniów klas V i VI zainteresowanych kulturą antyczną, mitologią i jej obecnością w literaturze i sztuce.

Olimpijskie zmagania przebiegały w dwóch etapach: eliminacje szkolne, przeprowadzone przez nauczycieli języka polskiego i historii poszczególnych szkół, oraz  gminne  przygotowane przez organizatora konkursu.

Do konkursu zgłosiło się 5 szkół, które w drugim etapie reprezentowane były przez dwuosobowe drużyny:

Więcej…
 
„Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt, bo tego nie wiesz nawet sama Ty…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Mostowska   
Piątek, 27 Marzec 2009 16:47

W związku z organizacją Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Historia, instytucjonalizacja i perspektywy kształcenia nauczycieli na Śląsku. Jubileusz 80-lecia” Śląski Kurator Oświaty ogłosił konkurs literacki „Wybitni nauczyciele w moim regionie. Nauczyciel mistrz, przyjaciel, autorytet”. 12 marca 2009 r. komisja konkursowa powołana przez Śląskiego Kuratora Oświaty wyłoniła laureatów:

  1. Karolina Widawska – II LO im. S. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej;
  2. Mariusz Nimirski – Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach;
  3. Justyna Szustkiewicz – Gimnazjum im. Ks. Walentego w Jankowicach;
  4. Katarzyna Jasiulek – Gimnazjum nr 5 im. Kard. S. Wyszyńskiego w Mysłowicach.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone laureatom w czasie konferencji w Sali Sejmu Śląskiego dnia 20 marca 2009 . 

Więcej…
 
„Naplotkowała sosna , że już się zbliża Wiosna…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Małgorzata Miłoch   
Piątek, 27 Marzec 2009 14:18
Dnia 20 marca  2009r. powitaliśmy Wiosnę . Z tej okazji  zorganizowane były w szkole tradycyjne i lubiane przez wszystkich uczniów imprezy.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL