Bezpieczne Wakacje 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Alicja Nimirska   
Piątek, 06 Czerwiec 2014 08:30
 
Wycieczka do filii bibliotecznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Czwartek, 29 Maj 2014 05:43


     23 maja 2014 roku grupa sześciolatków pod opieką pani bibliotekarki Małgorzaty Szczotarskiej i wychowawczyni Renaty Hetmańczyk odwiedziła filię biblioteczną w Żelisławicach, która mieści się w budynku remizy strażackiej.

Więcej…
 
Zajęcia otwarte - spotkanie z logopedą z grupą młodszą PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Czwartek, 29 Maj 2014 05:41

     Dnia 11.04.2014r. w  najmłodszej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, które przeprowadziła wychowawczyni grupy Dorota Kubisa-Skalska oraz logopeda Aneta Tyburkiewicz.  Zajęcia dotyczyły  wspierania rozwoju mowy   z  wykorzystaniem elementów metod ruchu rozwijającego W. Sherborne oraz pedagogiki zabawy. 

Więcej…
 
Sprawozdanie z Konkursu plastycznego „Ozdoby wielkanocne” PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Czwartek, 29 Maj 2014 05:36

     W pierwszych dniach maja nastąpiło rozstrzygnięcie  konkursu zorganizowanego  w naszym  Przedszkolu. Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Dorota Kubisa oraz Mirosława Motyl.

     Wzięło w nim  udział  47 uczestników. Ozdoby, które wykonały przedszkolaki z rodzicami to stroiki, pisanki , baranki, kurczaczki i  inne ozdoby wielkanocne. Prace  prezentowały różne techniki plastyczne, były kolorowe i pomysłowe.

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ZUCH” PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Poniedziałek, 19 Maj 2014 05:43

     W dniu 18 marca 2014 r. dziewiętnastu uczniów ZSP w Żelisławicach z klas I-III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „ZUCH” organizowanym przez Centrum edukacji Szkolnej w Warszawie. Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego testu zróżnicowanego w zależności od klasy.

Więcej…
 
Kampania edukacyjno-profilaktyczna "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014" PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Piątek, 16 Maj 2014 09:32

To już kolejna edycja kampanii edukacyjno-profilaktycznej realizowanej w naszej szkole

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014 pod hasłem Teraz twój czas! zaprasza wszystkich do wartościowego spędzania wolnych chwil.

Wspólnie eliminując ryzyko, chronimy dzieci i młodzież!

Więcej…
 
Wizyta w szkolnej bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Środa, 14 Maj 2014 12:17

   W tym tygodniu sześciolatki po raz drugi odwiedziły bibliotekę, tym razem bibliotekę szkolną.

   Dwa dni wcześniej  miały okazję zwiedzić  Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Siewierzu.   W bibliotece szkolnej wzięły udział w ciekawej lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez panią bibliotekarkę Małgorzatę Szczotarską. Poznały pomieszczenia biblioteki – czytelnię i wypożyczalnię, sposób wypożyczania książek i zasady prawidłowego korzystania z nich.  Przedszkolaki miały możliwość pooglądania książeczek. Największym zainteresowaniem  cieszyły się  książki o zwierzętach,  dinozaurach i kosmosie.  Pani bibliotekarka była zaskoczona świetną znajomością literatury dziecięcej, gdyż przedszkolaki bez problemu odpowiedziały na wszystkie pytania i zagadki. Dzieci pochwaliły się, że w domu książeczki czytają im rodzice lub samodzielnie  próbują  czytać.  Bardzo nas to cieszy, ponieważ okres przedszkolny ma ogromny wpływ na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

   Mamy nadzieję, że sześciolatki wkrótce powiększą grono czytelników szkolnej biblioteki.

Renata Hetmańczyk

 
MDP świętowała Dzień Strażaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Piątek, 09 Maj 2014 09:14

     W  Żelisławicach  obchody  rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 maja  tradycyjnie  połączone są  z obchodami Dnia Strażaka. Tegoroczne uroczystości były okazją dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej do aktywnego  uczestnictwa  w ich obchodach. Obchody rozpoczęły się  od zbiórki  przed remizą OSP Żelisławice,  a następnie przemarszem  do kościoła parafialnego. Ks. proboszcz  Marek Majchrzak sprawował  Mszę św. w intencji ojczyzny oraz strażaków, którzy odeszli na wieczna wartę.

Więcej…
 
WIZYTA W SMERFOWYM LESIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Piątek, 09 Maj 2014 04:38


Hej, dzieci jeśli chcecie zobaczyć Smerfów las
Na występ zapraszamy Was!
A teraz cicho bądźcie i wygodnie się rozsiądźcie,
bajkę już rozpocząć czas!

     Przedszkolaki miały wielką ochotę  spotkać się ze smerfami, dlatego skorzystaliśmy z zaproszenia Pani Dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu i  wszystkie grupy 5 maja 2014 r. uczestniczyły w  „Wizycie  w smerfowym lesie”  - przedstawieniu teatralnym  w wykonaniu aktorów z Krakowa.

Więcej…
 
Moja piękna okolica PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Wtorek, 06 Maj 2014 06:04

     W dniu 15 kwietnia br. wręczono nagrody w konkursie plastyczno-multimedialnym pod hasłem: „Moja piękna okolica”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, których zadaniem było przygotowanie albumów fotograficznych wzbogaconych komentarzami zachęcających do odwiedzenia rodzinnej miejscowości i jej okolic. To samo hasło konkursowe przyświecało także uczniom klas gimnazjalnych, którzy opracowywali pomysł i przygotowywali krótkie etiudy filmowe na temat własnej miejscowości i jej okolic.

     Komisja konkursowa najwyżej oceniła pracę grupy uczniów z klasy I gimnazjum, w której skład weszli: Sylwia Nowak, Kamila Woźniak, Sylwia Wojdała, Kamil Syrek i Dominik Haładus.  Uczniowie zrealizowali film nakręcony w dynamicznej konwencji opartej między innymi na podróży samochodem opatrzony podkładem muzycznym i ciekawym komentarzem zachęcającym do odwiedzenia rodzinnej miejscowości.

     Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 Agnieszka Sieradzka

 
"Tam daleko gdzie wysoka sosna, maszeruje drogą mała wiosna..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Środa, 30 Kwiecień 2014 07:43

     "Tam daleko gdzie wysoka sosna, maszeruje drogą mała wiosna..." -te słowa dziecięcej piosenki rozbrzmiewały w naszym przedszkolu szczególnie wesoło 8 kwietnia 2014r. W tym to dniu  odbyło się  wiosenne spotkanie  przedszkolaków i uczniów z klasy III.

     Już od rana w przedszkolu było niezwykle kolorowo, dzieci przyciągały wzrok wiosennymi barwami swych ubranek, dodatkowo każde z nich miało na głowie opaskę z różnymi symbolami wiosny. Były na nich żabki, słoneczka, bociany, motylki… , a dekoracja sali wprowadzała nas w bajkowy klimat.

Więcej…
 
„Jak zostać strażakiem – tworzymy Młodzieżową Drużyną Pożarniczą” PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Środa, 30 Kwiecień 2014 05:22

Na początku kwietnia 2014r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Żelisławicach została utworzona Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Skupia ona w swoich szeregach młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Na dzień dzisiejszy liczy ona 23 członków.  Opiekunami są: p. Jolanta Machura i p. Małgorzata Szczotarska.

Więcej…
 
Kangur PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014 15:04

     20 marca 2014 r. dziewiętnastu uczniów ZSP w Żelisławicach wzięło udział w XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”, którego inicjatorem jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres”z siedzibą w Paryżu.

Więcej…
 
„Jak zostać strażakiem – tworzymy Młodzieżową Drużynę Pożarniczą” PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014 15:06

     Z inicjatywy Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelisławicach oraz Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach utworzono Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Koordynatorem upoważnionym do rekrutacji młodzieży z ramienia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego została Pani Małgorzata Szczotarska wspólnie z Panią Jolantą Machurą. Podstawowym kryterium naboru był wiek 12 – 16 lat oraz nienaganne zachowanie. Do drużyny mogą wstępować zarówno dziewczyny jak i chłopcy - mieszkańcy Leśniaków i Żelisławic. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem wśród młodzieży szkolnej. Ostatecznie nabór zakończono z początkiem kwietnia, przyjmując w szeregi MDP 23 członków.

Więcej…
 
Nauczyciele dzieciom - teatrzyk w Przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014 14:54

     14 kwietnia odbyło się niezwykłe przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu nauczycielek naszego przedszkola . Wystawiłyśmy  zabawna  historię:” Na wiejskim podwórku-kłótnia kur” na podstawie książki Wioletty Pilarczyk: „ Na słoneczne i deszczowe dni”

Więcej…
 
Konkursy przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014 14:51

     Czy wy wiecie, czy wy wiecie krasnoludki są na świecie- pod takim tytułem Przedszkole Publiczne w Rudzie Śląskiej, ogłosiło konkurs plastyczny, w którym wzięły udział dzieci z naszego Przedszkola.

     Do konkursu przystąpiły dziewczynki z grupy 6 latków: Martyna Woźniak,  Martyna Masłyka, Magdalena Rok i Ola Połeć-prace wyróżniały się pomysłowością, dzieci włożyły w nie sporo pracy.

Więcej…
 
V Obcojęzyczny Konkurs Recytatorski w Siewierzu PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Sobota, 19 Kwiecień 2014 04:55

     8 kwietnia 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Siewierzu odbył się V Obcojęzyczny Konkurs Recytatorski – w tym roku organizowany pod hasłem „Literatura dziecięca”.

Więcej…
 
Zagłębiowskie Palmy Wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Sobota, 19 Kwiecień 2014 04:51

     Agnieszka Furtacz, uczennica klasy III Gimnazjum ZSP w Żelisławicach uzyskała wyróżnienie w XIV edycji konkursu „Zagłębiowskie Palmy Wielkanocne” zorganizowanym przez Muzeum Zagłębia oraz Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Więcej…
 
Życzenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Wtorek, 15 Kwiecień 2014 12:32

Żeby śmiały się pisanki,

uśmiechały się baranki,

mokry śmigus zraszał skronie,

dużo szczęścia sypał w dłonie

z okazji świąt Wielkiej Nocy

życzy społeczność szkolna

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach

 
Spotkanie z „Ulubionymi poetami” PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Wtorek, 15 Kwiecień 2014 12:28

      Dnia 11.04.2014r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Żelisławicach odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas I-III pod hasłem „Ulubieni poeci dzieci”. Miał on na celu popularyzowanie polskiej poezji dla dzieci, uwrażliwienie na piękno słowa poetyckiego oraz promowanie dorobku czołowych twórców polskiej liryki dziecięcej J. Tuwima i J. Brzechwy.

Więcej…
 
XII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Poniedziałek, 07 Kwiecień 2014 05:12


     W dniu 3 kwietnia odbył się XII Gminny Konkurs Języka Angielskiego, którego organizatorem  był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żelisławicach. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Siewierz.

Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Środa, 02 Kwiecień 2014 07:50


     W tym roku pierwszy dzień wiosny kalendarzowej powitał nas piękną pogodą. Aby uatrakcyjnić zajęcia szkolne, nauczyciele Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach przygotowali dla uczniów szereg atrakcji.

Więcej…
 
Jubileuszowy konkurs ortograficzny rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Poniedziałek, 31 Marzec 2014 11:37


     W dniu  19 marca br.  w murach naszej szkoły odbył  się jubileuszowy XV Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III o tytuł „Mistrza Ortografii”.  Składał się z dwóch etapów.  Pierwszy etap polegał na napisaniu dyktanda, drugi – na wykonaniu rozmaitych zadań ortograficznych, czyli wykazaniu się znajomością zasad ortograficznych w praktyce. Do udziału w konkursie zgłosiło się po dwóch przedstawicieli ze szkół wraz ze swoimi opiekunami z gminy Siewierz.

Więcej…
 
Informacja dla rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Piątek, 28 Marzec 2014 09:25


Uprzejmie informujemy, że w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach

1 kwietnia  2014 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza.

W tym czasie szkoła zapewnia uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

w godzinach od 7.00 do 15.00.


 
„Wiwat pączki, wiwat chrusty, niechaj żyje czwartek tłusty, czyli rodzinne biesiadowanie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Środa, 12 Marzec 2014 09:13

     Karnawał to czas zimowych zabaw, maskarad, pochodów, balów. Jego rozpoczęcie następuje  w Święto Trzech Króli i trwa do środy popielcowej. W dawnej Polsce zwany był także zapustami i był to okres hulanek, tańców i nieumiarkowania w jedzeniu. Najhuczniej obchodzono ostatnie dni karnawału, nazywane ostatkami, dniami kusymi lub mięsopustem. Szaleństwo rozpoczynał tłusty czwartek, który upływał głównie na jedzeniu  i był wstępem do gwarnych zabaw, w trakcie których tańczono do upadłego, a na ulice wychodziły korowody przebierańców. Z tych pięknych zwyczajów do dziś dotrwało niewiele. Dawne obrzędy pozostają jednak jeszcze w pamięci starszych pokoleń, dlatego dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach P. Ewa Stelmach postanowiła zorganizować okolicznościową uroczystość pod hasłem: „Wiwat pączki, wiwat chrusty, niechaj żyje czwartek tłusty,  czyli rodzinne biesiadowanie”.

Więcej…
 
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Czwartek, 06 Marzec 2014 13:39

Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnegow Żelisławicach

odbędą się w dniach: 17, 18, 19 marca o godzinie 1030

w kościele parafialnym p.w. Jana Chrzciciela.

 
Zajęcia otwarte PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Wtorek, 04 Marzec 2014 11:27

     26 lutego w grupie 6 - latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców przedszkolaków. Temat zajęć  dotyczył kosmosu – gwiazd i planet.  Rodzice mieli możliwość zobaczyć, jak funkcjonuje ich dziecko w grupie przedszkolnej, ocenić jego wiadomości i umiejętności.

     Dobrze jest, gdy mama lub tata uczestniczy w takich  zajęciach. W ten sposób wzmacniamy więzi rodzinne i poczucie wartości naszych pociech. Dajemy sygnał dzieciom, że to co robią codziennie w przedszkolu jest ważne.

     W trakcie zajęć rodzice mogli zaobserwować takie umiejętności jak: umiejętność słuchania, wypowiadania się, logicznego myślenia, analizy słuchowej wyrazów, mogli ocenić aktywność dzieci, ich koncentrację uwagi, a także umiejętność pracy w grupie. Na zakończenie rodzice towarzyszyli dzieciom przy wykonywaniu barwnych kompozycji plastycznych. „ Kosmiczne” prace zostały rozwieszone w przedszkolu, można je również obejrzeć w galerii.

Renata Hetmańczyk

 
Przedstawienie w kościele parafialnym p.w. Jana Chrzciciela w Żelisławicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Wtorek, 04 Marzec 2014 11:23

2 lutego 2014r., czyli w święto Ofiarowania Pańskiego, w kościele parafialnym p.w. Jana Chrzciciela w Żelisławicach, po Mszy św. o godz. 16.00 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach przbliżyli dzieje Bożej Rodziny na podstawie rozmowy 12-letniego Jezusa z Maryją: „Wielkie Rzeczy uczynił Mi……”

Więcej…
 
TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Poniedziałek, 03 Marzec 2014 11:56

"Powiedział nam Bartek,
że dziś tłusty czwartek.
A Bartkowa uwierzyła,
tłustych pączków usmażyła
…"

     Istnieją w naszym kraju różne tradycje i zwyczaje, które są ciągle żywe i  z ochotą  je  kultywujemy. Jednym z takich zwyczajów jest tłusty czwartek, a najważniejszym jego akcentem są pączki. Taki zwyczaj bardzo się nam podoba i jesteśmy jego  gorącymi zwolennikami.

Więcej…
 
Rekrutacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
Czwartek, 27 Luty 2014 15:47

Rekrutacja do przedszkola - KLIKNIJ

Rekrutacja do szkoły podstawowej i gimnazjum - KLIKNIJ

 
Konsultacje z doradcą zawodowym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
Poniedziałek, 24 Luty 2014 09:19

          Zapraszam wszystkich chętnych gimnazjalistów, w tym szczególnie uczniów klasy III gimnazjum  i ich rodziców/opiekunów, na indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym.

Pani mgr Sylwia Górska – doradca zawodowy z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej    w Będzinie, oddział w Siewierzu, będzie do Państwa dyspozycji w dniu 25 lutego 2014r. od godz. 12.30 w pokoju pedagoga. Spotkanie z doradcą zawodowym może  ułatwić podjęcie trudnej decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia i stać się pomocne w zaplanowaniu ścieżki kariery zawodowej.

                                                                           Agnieszka Sieradzka – pedagog szkolny


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL