Klaudia Rucińska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Guzy
Czwartek, 26 Listopad 2009 10:00

Klaudia Rucińska- urodziła się 21 marca 1996 roku w Katowicach. Jest uczennicą pierwszej klasy gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach. Jej ulubionymi dyscyplinami są: siatkówka , koszykówka, tenis stołowy, szachy i taniec.Latem w wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze i rolkach, pływać i grać w badmintona. Od klasy III szkoły podstawowej uczestniczy w rajdach pieszych „Jesień Jurajska” i „Przebiśniegom na spotkanie”. Zimą uwielbia wyjazdy na lodowisko i na narty. Jest również uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Będzinie. Od dwóch lat uczy się gry na instrumentach perkusyjnych. Jej ulubionym instrumentem jest ksylofon i perkusja. Każdego roku bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji „Polska Biega” oraz reprezentowała naszą gminę na Olimpiadzie Integracyjnej „Będzin 2006”, „Będzin 2007” oraz „Będzin 2008” gdzie integrowała się z niepełnosprawnymi rówieśnikami z powiatu będzińskiego . W 2008 roku brała udział w V Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży Ziemi Siewierskiej i zdobyła I miejsce w kategorii: taniec.

Klaudia od IV klasy uczestniczyła w dodatkowych zajęciach sportowych, gdzie doskonaliła swoje umiejętności z siatkówki , koszykówki a nawet z piłki nożnej. Jej osiągnięcia sportowe to:

Klasa III

- IV miejsce w Rejonowym Turnieju Szachowym - indywidualnie,

- II miejsce w Gminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych,

- II miejsce w Gminnym Turnieju Minikoszykówki,

- II miejsce w Gminnym Czwórboju Lekkoatletycznym.

Życzymy Klaudii dalszych sukcesów w wielu dziedzinach sportowych i wytrwałości w realizacji swoich planów.

Dariusz Guzy – nauczyciel

Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żelisławicach