VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Gnacik , mgr Krystyna Śliwa
Piątek, 29 Styczeń 2010 07:21

Już po raz ósmy w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Żelisławicach spotkali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów  z terenu naszej gminy, aby ubiegać się o miano najlepszego anglisty. Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut rozwiązywali test, który sprawdzał ich wiedzę w zakresie słownictwa, gramatyki i komunikacji w języku angielskim.

Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo wysoką wiedzą i poziom ich prac był niezwykle wyrównany. Najlepszym spośród gimnazjalistów okazał się Seweryn Kocot z Zespołu Szkół

w Siewierzu;  II miejsce przypadło uczniowi z tej samej szkoły Mariuszowi Jakubczykowi.

III miejsce otrzymał Oskar Karcz z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Żelisławicach oraz Dawid Kośmider Zespołu Szkół w Wojkowicach.

W kategorii szkół podstawowych najlepszymi okazały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu. I miejsce zajęła Paulina Będkowska, II- Agnieszka Rychter;   III miejsce przypadło w udziale Marii Bijak uczennicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żelisławicach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują nauczycielom, którzy wzorowo przygotowali swoich uczniów:

p. Magdalenie Drezler, p. Katarzynie Waluszczyk, p. Urszuli Pałucha, p. Magdalenie Dymarskiej, p. Patrycji Goździewicz, p. Annie Brodzik oraz p. Małgorzacie Machurze.

Liczymy na dalszą współpracę i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy:  Krystyna Śliwa , Anna Gnacik.