XI Gminny Konkurs Ortograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Ilona Ludwik
Czwartek, 11 Marzec 2010 21:18

XI GMINNY  KONKURS ORTOGRAFICZNY  DLA UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O TYTUŁ  „ MISTRZA ORTOGRAFII”

Już po raz  jedenasty w dniu 03.03.2010roku w Zespole Szkolno –Przedszkolnym  w Żelisławicach spotkali się uczniowie klas trzecich szkół podstawowych  z terenu naszej gminy, aby ubiegać się o tytuł Mistrza Ortografii.Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda oraz uzupełnianki.   Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem . Tytuł Mistrza Ortografii klas III w 2010 roku (po bezbłędnym zaliczeniu pracy) zdobyła Paulina Kańtoch (ZS Brudzowice). Wicemistrzem został Marcin Jan Nowakowski uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu,   trzecie  miejsce  zajął  Dawid Lubiński,  uczeń Szkoły  Podstawowej nr 2 w Siewierzu.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki ufundowane przez Radę Rodziców ZSP w Żelisławicach.    Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują nauczycielom, którzy wzorowo przygotowali swoich uczniów:             p. Elżbiecie Bijak,   p. Ewie Gawron,   p. Anastazji Gajewskiej,  p. Elżbiecie Kuraś,  p. Urszuli Masłyce, oraz p.Anecie Roch.

Organizatorzy:  I. Ludwik, A. Pastwa i B. Sarnecka.