Magiczne wiersze Juliana Tuwima PDF Drukuj Email
Wtorek, 11 Maj 2010 10:52

Dnia 14 kwietnia 2010 r. w naszej szkole odbył się drużynowy konkurs czytelniczy pt. „Magiczne wiersze Juliana Tuwima”. Celem konkursu było utrwalenie znajomości utworów poety oraz popularyzacja jego twórczości, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.

W zmaganiach każdą klasę reprezentowały dwuosobowe drużyny:

uczniowie klasy I w składzie: Magda Matan, Roksana Rajczyk, Zuzanna Szczepańczyk

uczniowie klasy II w składzie: Kaja Kurzeja, Natalia Bereza, Kamil Syrek

uczniowie klasy III w składzie: Magdalena Bijak, Hipolit Nowak,  Adam Nowak

Rywalizacja obejmowała cztery rundy: w pierwszej uczniowie mieli jak najszybciej ułożyć puzzle, w drugiej uzupełnić fragmenty wierszy, trzeciej rozwiązać krzyżówkę i ostatniej wskazać tytuł nagrania utworu. Przed  każdym starciem każda drużyna losowała pytanie, na które po chwilowym namyśle musiała udzielić odpowiedzi.

Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu, rywalizacja była bardzo wyrównana, najlepiej jednak ze wszystkimi zadaniami poradziła sobie drużyna klasy II i tym samym zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zostało wyłonione dopiero po serii trzech dodatkowych pytań i zajęła je drużyna klasy III, natomiast drużynie klasy przypadło miejsce III.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

mgr Małgorzata Szczotarska