Dzień Unii Europejskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Anna Gnacik   
Wtorek, 25 Maj 2010 11:01

Dzień Unii Europejskiej

W dniu 17 maja 2010 r. odbył się w naszej szkole, jak co roku,  Dzień Unii Europejskiej.

Z tej okazji uczniowie kl. V szkoły podstawowej przygotowali inscenizację prezentującą europejskie systemy edukacji, a także informacje o kulturze i obyczajach w różnych krajach europejskich. Byli przedstawiciele z Polski, Belgii, Hiszpanii, Francji, Szwecji, Anglii, Włoch, Austrii, Danii i Niemiec. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się informacje na temat egzaminów, systemu oceniania oraz długości trwania obowiązku szkolnego w wyżej wymienionych krajach europejskich. Uczniowie przygotowali również prezentację multimedialną na temat najsłynniejszych uniwersytetów w Europie.

Ponadto uczniowie kl. IV szkoły podstawowej przedstawili bajkę pt. „Czerwony Kapturek”  w języku angielskim („Red Riding Hood”).Wszyscy dobrze się bawili,  a zwłaszcza naszym najmłodszym uczniom podobała się znana bajka choć wykonana w obcym języku.

Przybliżanie obcych kultur i obyczajów jest priorytetem w naszej szkole,  a przez to zachęcanie do nauki języków obcych, które jest niezwykle istotne w obecnych czasach. Mamy nadzieję, że poprzez przygotowywanie takich imprez jak Dzień Unii Europejskiej uczniowie będą bardziej zmotywowani do poznawania tych kultur i  języków.