Organizacja szkolnego Dnia Bez Przemocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Robert Machura   
Piątek, 18 Czerwiec 2010 08:11

Na dzień 7 czerwca 2010r. w całej Polsce wyznaczono Dzień Bez Przemocy. Uczestnicy Ogólnopolskiego Programu Szkoła Bez Przemocy zorganizowali w tym właśnie dniu festyny, happeningi mające na celu zaznaczenie w rocznej historii każdej ze szkół problemów związanych z występowaniem w środowiskach szkolnych i pozaszkolnych zjawisk agresji i przemocy. Równiez w naszej szkole dzień ten został wyróżniony w sposób szczególny. Stał się on podsumowaniem całorocznej pracy społeczności szkolnej, szczególnie sporej grupy uczniów należących do Szkolnego Klubu Wolontariusza. Tegoroczna edycja kampanii Ogólnopolskiego Programu „Szkoła Bez Przemocy” była bowiem poświęcona szerzeniu idei wolontariatu wśród uczniów i ich rodziców. Z niemałym sukcesem braliśmy udział w Konkursie na Najlepszy Wolontariat. Do pracy na rzecz osób potrzebujących udało nam się pozyskać wielu uczniów naszej szkoły, a także licznych przedstawicieli środowiska lokalnego. Uczniowie do obchodów Szkolnego Dnia Bez Przemocy przygotowali się w sposób szczególny. Pod czujnym okiem nauczycieli-opiekunów przygotowali występ artystyczny połączony z inscenizacją Wieży Babel. W tym dniu wszyscy uczniowie wystąpili w białych podkoszulkach na znak integracji z ideą przeciwdziałania przemocy i agresji, młodszym uczniom rozdawano baloniki z hasłami „Stop przemocy”, przedstawiono sprawozdanie z pracy Wolontariuszy.