Gminny Konkurs Recytatorski "Zwierzęta w poezji dziecięcej" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Machura
Czwartek, 17 Maj 2012 18:41

17 maja w naszym przedszkolu odbył się drugi etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod tytułem „Zwierzęta w poezji dziecięcej”. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich u dzieci jak również nawiązanie współpracy między placówkami oraz integracja dzieci. W konkursie wzięło udział 12 uczestników w wieku od 3 do 6 lat z przedszkoli, które znajdują się na terenie gminy Siewierz.

Dzieci podczas konkursu z dużym zaangażowaniem recytowały wiersze .

Jury konkursowe przy ocenie uczestników brało pod uwagę: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Następnie po przeliczeniu głosów ogłosiło wyniki:

I miejsce zajęła Zuzia Drezler z Publicznego Przedszkola w Siewierzu

oraz Helena Kacperczyk z Przedszkola w Wojkowicach Kościelnych

II miejsce  zajęła  Maja Bujna z Oddziału Przedszkolnego przy SP 2 – Siewierz

oraz Oliwier Góra z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Żelisławicach

III miejsce zajęła Adriana Wojtowicz oraz Kacper Psonka z Zespołu Szkół w Brudzowicach.

Pozostali uczestnicy konkursu, Karen Gibałka, Kacper Brzeziński, Amelia Sularz, Martynka Woźniak, Marcel Sikora, Wiktor Frączek, zdobyli wyróżnienia.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał w nagrodę książeczkę oraz pamiątkowy dyplom.

Wszystkim uczestnikom konkursu ich rodzicom oraz wychowawcom serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu.