Sukces uczniów. PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Alicja Nimirska
Środa, 12 Czerwiec 2013 14:16

alt

Uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Żelisławicach, w ramach  innowacji pedagogicznej   MATEMATYKA INNEGO WYMIARU, uczestniczyli w zajęciach koła matematycznego. Jednym z przedsięwzięć  MATEMATYKI  INNEGO WYMIARU są  mistrzostwa zorganizowane na terenie całej Polski. W swojej kategorii wiekowej  sukcesem ucznia naszej szkoły Adama Nowaka było zdobycie nagrody za osiągnięcie 1 miejsca w powiecie, 2 w województwie i 14 w kraju. W czołówce znalazła się również Magdalena Bijak. Gratulujemy uczniom sukcesu, tym większego, że w kraju w tej kategorii wiekowej uczestniczyło około 3 tys. uczniów.

Projekt oprócz rozwijania zdolności matematycznych młodych ludzi na wszystkich etapach edukacji zakłada również odnalezienie w Polsce największych matematycznych talentów.
Wpisuje się w Działania Programu Operacyjnego "Kapitał Ludzki" w ramach Programu Operacyjnego "Kapitał Ludzki" i w swych działaniach realizuje założenia PO KL:
Priorytet: 3. Wysoka Jakość Systemu Oświaty
Działanie: 3.3 Poprawa Jakości Kształcenia
Poddziałanie: 3.3.4 Modernizacja treści i Metod Kształcenia - projekty konkursowe.
Organizatorem MATEMATYKI  INNEGO WYMIARU   jest  ELITMAT z Mińska Mazowieckiego.