DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Wtorek, 03 Grudzień 2013 11:57

Misie lubią dzieci, dzieci lubią misie - tak śpiewał znany nam wszystkim Miś Uszatek. Kto z nas dorosłych nie wraca pamięcią do pierwszego ukochanego misia, do bajek z wczesnego dzieciństwa?
Od ponad 100 lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie. To jedna z naszych ulubionych maskotek. Misie znają wszystkie tajemnice swych właścicieli, dzieci dzielą się z nimi radościami oraz smutkami i do niego przytulają się zasypiając. Dlatego 22 listopada 2013 przedszkolaki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach po raz kolejny obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem: „Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło”

Celem zajęć było między innymi przybliżenie przedszkolakom poprzez zabawę, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów - bohaterów literackich, filmowych i muzycznych, zachęcenie do poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce.

Dzieciaczki przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę, zaprosiły ją do gimnastyki porannej, brały udział w mini konkursie „Co wiem o misiach”, recytowały wiersze, bawiły się i tańczyły przy piosenkach -„Pokochaj Pluszowego Misia", „Jadą, jadą misie” oraz muzyce z bajki pt. „Przygody Kubusia Puchatka”.  Każdy maluch smakował – „małe co nieco". Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowe znaczki z wizerunkiem misiów.

Podczas zajęć zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor. Szkoda, że dzień minął tak szybko! Do domu dzieci zabrały wrażenia i kolorowanki o misiach.

Oprac. Dorota Kubisa- Skalska