Niemiecki na szóstkę PDF Drukuj Email
Wtorek, 10 Grudzień 2013 13:13

5 grudnia trójka uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach, Patryk Ślęzak z klasy IIG oraz Agnieszka Syrek i Małgorzata Kos z klasy IIIG brała udział w regionalnym konkursie z języka niemieckiego zorganizowanym przez Zespół Szkół w Porębie. Siedem zespołów – z trzech gimnazjów, oraz czterech szkół ponadgimnazjalnych zmagało się z różnorodnymi zadaniami konkursowymi. Uczniowie pisali test zawierający zarówno zagadnienia gramatyczne, jak i leksykalne. Musieli również wykazać się umiejętnością wypowiedzi w języku niemieckim. Każda z grup losowała tytuł scenki, którą w ciągu kilku minut miała opracować i przedstawić wszystkim uczestnikom konkursu oraz jury. Bardzo cieszymy się z udziału naszych uczniów, którzy wspaniale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, zajmując II miejsce. Sukces ten cieszy nas szczególnie dlatego, iż został osiągnięty z języka, który jest drugim językiem nauczania w gimnazjum i nie zawsze cieszy się on popularnością wśród uczniów. Gratulujemy uczniom i zachęcamy wszystkich do nauki języka niemieckiego. Pamiętajcie drodzy uczniowie: „Je mehr Fremdsprachen du sprichst, desto bist du klüger” (tłum. Im więcej języków obcy znasz, tym jesteś mądrzejszy).

Anna Skwara