Wielkie Rzeczy uczynił mi... PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Środa, 08 Styczeń 2014 18:23

Ostatni dzień nauki poprzedzający zimową przerwę świąteczną  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach upłynął   w podniosłym nastroju. W szkole od samego rana trwały przygotowania do klasowych wigilii. W każdej sali już od dawna atmosferę świąteczną budowały piękne choinki oraz dekoracje wykonane przez dzieci. Uczniowie z pomocą wychowawców i rodziców przygotowali wigilijne stoły, na których tradycyjnie królował barszczyk z uszkami oraz pierniki, makowce i ciasteczka. W ten szczególny dzień we wszystkich klasach łamano się opłatkami, składano sobie życzenia świąteczne i noworoczne, śpiewano kolędy.

Punktualnie o 1000 rozpoczęły się jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu pod kierunkiem P. Jolanty Machury, P. Henryki Skowron, P. Anny Pastwy, P. Małgorzaty Ziai oraz P. Barbary Będkowskiej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Barbara Bochenek, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Pan Zdzisław Banaś, Sołtys Żelisławic Pan Jan Machura, Sołtys Leśniaków Pani Zofia Machura, Radny Rady Miejskiej Andrzej Machura,  Ks. Proboszcz Marek Majchrzak, a także emerytowani nauczyciele i pracownicy Zespołu oraz zaproszeni goście. Przygotowanie jasełek, czyli widowisk wzorowanych na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, stało się już tradycją w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach. W tym roku młodzi aktorzy przypomnieli publiczności dzieje Bożej Rodziny na podstawie rozmowy Jezusa z Marią. Matka opowiada dwunastoletniemu Synowi historię Jego przyjścia na świat. Dzięki temu zebrani mogli dostrzec normalność tej rodziny, jej ludzki wymiar oraz odkryć w ich losach własne radości, cierpienia, lęki. Przedstawioną opowieść wzbogaciły kolędy w wykonaniu chóru szkolnego,  przygotowanego  przez  P. Małgorzatę Ziaję.

Na zakończenie Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Barbara Bochenek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Pan Zdzisław Banaś, a także dyrektor Ewa Stelmach złożyli wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.


Oprac. Aleksandra Buła

LAST_UPDATED2