Poczytaj mi starszy kolego, koleżanko PDF Drukuj Email
Piątek, 10 Styczeń 2014 13:06

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Żelisławicach biblioteka szkolna zorganizowała głośne czytanie przedszkolakom. Uczniowie należący do Koła Przyjaciół Książki pod okiem p. bibliotekarki M. Szczotkarskiej przygotowali cykl spotkań pod hasłem „ Poczytaj mi starszy kolego, koleżanko”.

Członkowie Koła wybrali bajki i baśnie, które następnie zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przygotowanych utworów, a po spotkaniu opowiadały o przygodach bohaterów, rozwiązywały zagadki dotyczące prezentowanych książek.

Celem spotkań było rozbudzenie wśród najmłodszych dzieci świadomości potrzeby czytania książek oraz zwróceniu uwagi na ich intelektualną i emocjonalną wartość.

Małgorzata Szczotarska