RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Czwartek, 23 Styczeń 2014 15:54

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach od kilku już lat, we współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, jest  realizowany program „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Także nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie udzielania I pomocy w czasie zorganizowanego w ubiegłym roku szkolenia Rady Pedagogicznej z udziałem ratownika medycznego.

Teoretyczna wiedza i praktyczne umiejętności są systematycznie przekazywane uczniom naszej szkoły w czasie zajęć prowadzonych przez nauczycieli posiadających certyfikaty WOŚP Panie: Agnieszkę Sieradzką, Małgorzatę Szczotarską i Aleksandrę Bułę. Nauczycielki pracują nie tylko z uczniami klas I – III, będącymi beneficjentami programu, ale równieżprowadzą zajęcia w klasach starszych szkoły podstawowej i klasach gimnazjalnych. Nasze działania mają charakter kompleksowy i są uzupełniane o treści realizowane w czasie zajęć „Edukacji dla Bezpieczeństwa” prowadzonych w naszej szkole przez Pana Dariusza Guzego.

Organizując zajęcia tego rodzaju staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych czasów i realizujemy zadania zawarte w Koncepcji Pracy Szkoły.

Agnieszka Sieradzka