OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ZUCH” PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Poniedziałek, 19 Maj 2014 05:43

     W dniu 18 marca 2014 r. dziewiętnastu uczniów ZSP w Żelisławicach z klas I-III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „ZUCH” organizowanym przez Centrum edukacji Szkolnej w Warszawie. Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego testu zróżnicowanego w zależności od klasy.

Testy konkursowe zawierały 21 pytań o różnej skali trudności i w związku z tym każdy uczeń miał szansę sprawdzenia swoich umiejętności. Pytania konkursowe mogły zawierać jedna lub więcej poprawnych odpowiedzi. Treść testów była dostosowana do obowiązującej podstawy programowej i uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Każdy uczeń biorący udział w zagadnieniach otrzymał dyplom.

     W tym roku laureatami z naszej szkoły z zakresu edukacji wczesnoszkolnej zostali: Jakub Rok z kl. I oraz Maria Broncel z kl. III. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     Statystyka ogólna konkursu:


Maksymalna liczba

Zdobytych punktów

Średnia krajowa

Liczba uczestników

Klasa I

210

126

1841

Klasa II

210

97

2484

Klasa III

210

109

3390


Ilona Ludwik

LAST_UPDATED2