Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I PDF Drukuj Email
Piątek, 20 Czerwiec 2014 04:30

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być długo zapamiętana.

Dnia 12.06.2014r. uczniowie należący do Koła Przyjaciół Książki przygotowali krótkie przedstawienie pt „Godzina czarów”, podczas którego starali się przekazać wiedzę o książce i bibliotece. Następnie uczniowie kl. I skupieni i poważni złożyli obietnicę, że będą kochać, szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, wręczenia zakładek i dyplomów.

Panie bibliotekarki pogratulowały nowym czytelnikom i życzyły wspaniałych przygód w świecie książki

M. Szczotarska