Opinie uczniów o MDP PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Piątek, 20 Czerwiec 2014 04:39

Moja pasja związana za strażą rozpoczęła się po wzięciu udziału w konkursie Wiedzy Pożarniczej i przejściu do kolejnego etapu. Potem wstąpiłam do  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Drużyna ta jest bardzo zgrana i pełna zapału. Nauczyciele, którzy prowadzą drużynę potrafią nas wiele nauczyć i też są pełni zapału. W MDP podobają mi się mundury, dyscyplina i atmosfera, która tam panuje. Dzięki drużynie możemy reprezentować szkołę podczas uroczystości religijnych i państwowych.

 Wiktoria Merta kl. VIJestem uczestniczką Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Żelisławicach. Aktualnie uczestniczy w niej 23 członków. Moim zdaniem utworzenie tej grupy było bardzo znakomitym pomysłem, ponieważ młodzież może nauczyć się jak pomagać innym, dyscypliny, współpracy w grupie oraz bycia sprawnym fizycznie. Same stroje robią już duże wrażenie na innych. Dobrym pomysłem było również podczas Świąt Wielkanocnych pełnienie straż przy Grobie Pańskim.

 Milena Żyszkowska kl. VIDzięki Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej reprezentuję naszą szkołę, na uroczystościach religijnych i państwowych. Rozwijam swoje zainteresowania. Mogę pogłębiać swoją wiedzę w tym kierunku. Bardzo podoba mi się praca strażaków, jest ona wspaniała. Mogą oni pomagać innym ludziom. Podobają mi się musztry, która odbywają się dosyć często oraz mundury i koszulki, w których chodzimy na różne uroczystości.

Patrycja Gajczowska kl. VIChciałabym wszystkich zachęcić do uczestnictwa w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Na początek dodam, że należę do MDP z czego bardzo się cieszę i zależy mi, aby rozwijać się w tym kierunku. Satysfakcjonuje mnie to, że mogę pomagać innym ludziom i godnie reprezentować moją szkołę. Mogę zdobyć dzięki temu miano odważnego i uczynnego człowieka. Bardzo podobają mi się zbiórki drużyny, na których mamy naukę musztry i możemy nauczyć się nowych rzeczy           i podszkolić nabyte już umiejętności.

 Kamila Woźniak kl. I GZapisałam się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, bo podoba mi się, kiedy chodzimy w mundurach na naukę musztry i uczestniczymy w uroczystościach kościelnych i państwowych. Najbardziej podobało mi się pilnowanie Grobu Pańskiego przed Świętami Wielkanocnymi. Bardo się cieszę, że należę do MDP.

 Wiktoria Baran kl. VIZacznę od tego, że wstąpienie do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej sprawiło mi wiele radości. Jest to dla nas wszystkich szansa na rozwój i kształcenie umiejętności w zakresie ratowania innych oraz na możliwość reprezentowania szkoły. Bardzo podoba mi się dyscyplina i zgranie na zbiórkach oraz w czasie musztry. Dzięki solidnym przygotowaniom możemy potem uczestniczyć w różnych wydarzeniach kościelnych i państwowych. Zawsze strażacy byli dla mnie „bohaterami”, dawali przykład i patrzyłam na nich z podziwem. Teraz dzięki MDP mogę pogłębiać zainteresowania w tym kierunku.

 Sylwia Nowak kl. I G


LAST_UPDATED2