Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza
75. rocznica wybuchu II wojny światowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Piątek, 26 Wrzesień 2014 13:36

     MDP w pełnym umundurowaniu dnia 1 września uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających 75. Rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przed pomnikiem znajdującym się      na placu Wojska Polskiego w Siewierzu, ku czci mieszkańców miasta i gminy Siewierz poległych w czasie II wojny światowej, rozpoczęła się główna część obchodów. Przedstawiciele władz urzędów, instytucji i organizacji społecznych złożyli wiązanki kwiatów, oddając hołd ofiarom wojny.

     Całość obchodów wzbogacił program artystyczny przygotowany przez uczniów ZS w Siewierzu i ZSP w Wojkowicach Kościelnych.

Małgorzata Szczotarska

LAST_UPDATED2
 
MDP NA UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
Środa, 02 Lipiec 2014 10:05 
MDP - 22.06.2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
Czwartek, 26 Czerwiec 2014 10:32

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA NA UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ


LAST_UPDATED2
 
Opinie uczniów o MDP PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Piątek, 20 Czerwiec 2014 04:39

Moja pasja związana za strażą rozpoczęła się po wzięciu udziału w konkursie Wiedzy Pożarniczej i przejściu do kolejnego etapu. Potem wstąpiłam do  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Drużyna ta jest bardzo zgrana i pełna zapału. Nauczyciele, którzy prowadzą drużynę potrafią nas wiele nauczyć i też są pełni zapału. W MDP podobają mi się mundury, dyscyplina i atmosfera, która tam panuje. Dzięki drużynie możemy reprezentować szkołę podczas uroczystości religijnych i państwowych.

 Wiktoria Merta kl. VI

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
MDP świętowała Dzień Strażaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez mgr Aleksandra Buła   
Piątek, 09 Maj 2014 09:14

     W  Żelisławicach  obchody  rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 maja  tradycyjnie  połączone są  z obchodami Dnia Strażaka. Tegoroczne uroczystości były okazją dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej do aktywnego  uczestnictwa  w ich obchodach. Obchody rozpoczęły się  od zbiórki  przed remizą OSP Żelisławice,  a następnie przemarszem  do kościoła parafialnego. Ks. proboszcz  Marek Majchrzak sprawował  Mszę św. w intencji ojczyzny oraz strażaków, którzy odeszli na wieczna wartę.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL