Gazetka szkolna

Od wielu lat w Zespole Szkolno – Przedszkolnym wydawana jest gazetka szkolna pt. „Szkolna Przygoda”. Redagowana jest przez zespół uczniów, zaangażowanych w zajęcia koła dziennikarskiego oraz przez Samorząd Uczniowski. Gazetka ta jest żywą kroniką wszystkich najciekawszych szkolnych przedsięwzięć, na bieżąco przekazuje aktualne informacje dotyczące wyników konkursów, zawiera aktualności i najistotniejsze relacje z wielu projektów i imprez, które odbywają się w naszej placówce. Ponadto wspiera nasze młode talenty pisarskie zamieszczając na swoich łamach pierwsze próby poetyckie i prozatorskie uczniów.

Gazetka zawiera także stałe kąciki, takie jak: ekologiczny, filmowy, sportowy oraz wydawane są numery specjalne, poświecone ważnym wydarzeniom, np. cały numer październikowy br. opisuje życie i pontyfikat Jana Pawła II - Papieża Polaka.

Obecnie opiekunem gazetki „Szkolna Przygoda” jest mgr Aleksandra Buła, a koło dziennikarskie skupia wielu zainteresowanych uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczestniczą oni w ciekawych wykładach, prowadzonych przez sławnych ludzi związanych z dziennikarstwem radiowym, telewizyjnym i prasowym, jak np. spotkanie z p. Mirosławem Słomczyńskim w MGBP w Siewierzu, czynnie angażują się w projekty gminne, wspierające młode talenty dziennikarskie ( projekt wakacyjny ).

Mamy nadzieję, że nasza szkolna gazetka nadal będzie rozwijać się tak prężnie i będzie żywym świadectwem naszej aktywności dla wielu przyszłych pokoleń uczniowskich